16 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Sobyanin: Moskova'ya 90 yeni okul ve kreş yapacağız

Sobyanin: Moskova’ya 90 yeni okul ve kreş yapacağız

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin “Moskova’ya 90 yeni okul ve kreş yapmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin, Moskova’ya 90 yeni okul ve kreş yapmayı planladıklarını açıkladı.

Resmi hesabından açıklama yaptı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin resmi VKontakte hesabından yaptığı açıklamada “10 yıldır 400’den fazla yeni eğitim yapısı inşa ettik. Geçen yıl bir istisna değildi ve şehrin sosyal altyapısı, 36 eğitim binası ile yenilendi. Önümüzdeki üç yıl için de büyük planlarımız bulunuyor. 90 yeni okul ve kreş yapmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin daha önce yıl sonuna kadar Moskova’da 10’dan fazla spor tesisi yapılacağını söylemişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...