16 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova Oblastı’nda tatil sonrası vaka artışı yaşandı mı? Vali Vorobyev açıkladı

Moskova Oblastı’nda tatil sonrası vaka artışı yaşandı mı? Vali Vorobyev açıkladı

Yeni yıl tatili sonrasında Moskova Oblastı’nda koronavirüs vaka artışı konusuyla ilgili valilik açıklama yaptı. Vali Vorobyev, yeni yıl tatili sonrasında kentte COVID-19 vakalarında artış olmadığını belirtti.

Moskova Oblastı Valisi Andrey Vorobyev, Moskova Oblastı’nda yeni yıl tatillerinden sonra COVID-19 vaka sayısında artış olmadığını belirtti.

“Her şey normal”

Vorobyev “Rossiya 1” televizyon kanalında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Müzeler ve sergilerimiz açıktı. Bunların hepsi tüm önlemlere ve standartlara uygun olarak gerçekleşti. Herhangi bir sıçrama görmüyoruz, her şey normal. Evet, hastalanma var. Ancak bu süre içinde hastaneye yatış oranı azaldı” diye konuştu.

17 bin kişi aşı oldu

Moskova Oblastı Sağlık Bakanı Svetlana Strigunkova, 11 Ocak’ta Moskova Oblastı’nda yaşayan 17 binden fazla kişinin COVID-19’a karşı aşılandığını söyledi.

Aralık 2020’nin sonunda, Moskova Oblastı yönetimi yeni yıl tatillerinde COVID-19 ile ilgili kısıtlayıcı önlemleri sıkılaştırmamaya karar vermişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...