16 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova, eksi 20 dereceye kadar soğuyacak

Moskova, eksi 20 dereceye kadar soğuyacak

Rusya’nın başkenti Moskova, önümüzdeki hafta boyunca eksi 20 dereceye kadar soğuyacak. Başkent son yılların en soğuk günlerini yaşayacak.

“Fobos” Hava Merkezi Baş Yetkilisi Yevgeniy Tişkovetsv, Moskova’da tüm hafta boyunca hava sıcaklığının eksi 20 derece olacağını bildirdi.

Gerçek Rus kış mevsimi gelecek

Tişkovets Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada, “Bu hafta Merkez Rusya’ya son 2-3 yıldır olmayan gerçek Rus kış mevsimi gelecek. Pazartesi günü gündüz saatlerinde hava sıcaklığı eksi 10, eksi 15 derece olacak. Tabi ki bu hafta kar yağışını da göreceğiz” ifadesini kullandı. 

Tişkovets, 12-13 Ocak tarihlerinde havanın ciddi anlamda değişmeyeceğini, Moskova’da gündüz saatlerinde eksi 15, eksi 20 derece olacağını belirtti.  Merkez Rusya’nın Kuzeybatısında hava sıcaklığı eksi 15 derece ve doğuda eksi 20 derece olacak. 

Yetkili açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Hafta sonu şiddetli rüzgar

“Perşembe ve Cuma günleri kar yağışı soğuk havayı kısmen hafifletecek ama bu çok uzun sürmeyecek. Hafta sonuna doğru kuzey rüzgar dalgası şiddetlenecek. Gece saatlerinde hava sıcaklığı eksi 20, eksi 25 dereceye kadar düşecek. Göründüğü kadarıyla Ocak soğukları uzun sürecek. 

Kar kalınlığı 30 santimetreyi bulacak

Ayrıca kar seviyesi Moskova’da 22’den 30 santimetreye yükselecek. Moskova Oblastı’nda ise yer yer bu seviye 45 santimetreye kadar çıkacak.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...