10 Nisan 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova, eksi 20 dereceye kadar soğuyacak

Moskova, eksi 20 dereceye kadar soğuyacak

Rusya’nın başkenti Moskova, önümüzdeki hafta boyunca eksi 20 dereceye kadar soğuyacak. Başkent son yılların en soğuk günlerini yaşayacak.

“Fobos” Hava Merkezi Baş Yetkilisi Yevgeniy Tişkovetsv, Moskova’da tüm hafta boyunca hava sıcaklığının eksi 20 derece olacağını bildirdi.

Gerçek Rus kış mevsimi gelecek

Tişkovets Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada, “Bu hafta Merkez Rusya’ya son 2-3 yıldır olmayan gerçek Rus kış mevsimi gelecek. Pazartesi günü gündüz saatlerinde hava sıcaklığı eksi 10, eksi 15 derece olacak. Tabi ki bu hafta kar yağışını da göreceğiz” ifadesini kullandı. 

Tişkovets, 12-13 Ocak tarihlerinde havanın ciddi anlamda değişmeyeceğini, Moskova’da gündüz saatlerinde eksi 15, eksi 20 derece olacağını belirtti.  Merkez Rusya’nın Kuzeybatısında hava sıcaklığı eksi 15 derece ve doğuda eksi 20 derece olacak. 

Yetkili açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Hafta sonu şiddetli rüzgar

“Perşembe ve Cuma günleri kar yağışı soğuk havayı kısmen hafifletecek ama bu çok uzun sürmeyecek. Hafta sonuna doğru kuzey rüzgar dalgası şiddetlenecek. Gece saatlerinde hava sıcaklığı eksi 20, eksi 25 dereceye kadar düşecek. Göründüğü kadarıyla Ocak soğukları uzun sürecek. 

Kar kalınlığı 30 santimetreyi bulacak

Ayrıca kar seviyesi Moskova’da 22’den 30 santimetreye yükselecek. Moskova Oblastı’nda ise yer yer bu seviye 45 santimetreye kadar çıkacak.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya, ABD’yi “sorumlu” yaklaşıma davet etti

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'ye, Ukrayna meselesinde "sorumlu" yaklaşım sergileme çağrısında bulunduRus Ria haber ajansına konuşan...

Moskova’da ücretsiz Wi-Fi ağı genişliyor

Moskova Belediyesi Başkan Yardımcısı Natalya Sergunina, başkentte ücretsiz internet ağının geliştiğini ve tiyatrolarında ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlanacağını açıkladı.Moskova’da...

Sputnik V aşısının koronavirüse karşı koruma ömrü açıklandı

Sputnik V aşısı, koronavirüse karşı kaç yıl koruma sağlayacak? aşıyı geliştiren merkez tarafından açıklandı...Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı Gamaleya...

Rusya’da uluslararası perakende zincirlerinin sayısı azalıyor

Rusya'da faaliyet gösteren en büyük emlak firmalarından olan Knight Frank tarafından yapılan araştırmalara göre, 2021 yılında Rusya perakende pazarına daha az uluslararası...