20 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova'da sabit kıymet yatırımlarının hacmi arttı

Moskova’da sabit kıymet yatırımlarının hacmi arttı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sonyanin, Moskova’da sabit kıymet yatırımlarında olumlu bir eğilimin olduğunu ve yatırımcıların şehrin krizden çıkacağına inandığını belirtti.

Belediye Başkanı Sobyanin, nüfusun sosyal korunması konusunda Devlet Başkanı ile bir toplantıda bu konu hakkında açıklama yaptı.

Yatırımcı krizden çıkılacağına inanıyor

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin
Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin

Sobyanin  “Sabit kıymet yatırımlarında olumlu dinamikler görünüyor. Bu ne anlama geliyor? Demek ki yatırımcılar ülkemizin ve şehrimizin gelişeceğine, bu krizden çıkacağımıza inanıyor. Bu son derece önemlidir” ifadelerine yer verdi.

Sağlık bir numaralı sektör

Sobyanin, Moskova’da sağlığın, sermaye yatırımı ve maliyetleri açısından bir numaralı sektör olduğunu belirtti.

Başkan Sobyanin “Ana yön, sağlık hizmetlerinin geliştirilmesidir. Bundan önce, sağlık hizmetinin vatandaşlar için en çok talep gören kilit bir sektör olduğuna inandık ve hala inanıyoruz. Geçen yıl, bu yıl için ciddi planlar belirledik. Geçen yıl diğer endüstrilere kıyasla en çok parayı sağlık hizmetlerini geliştirmeye harcadık. Bugün Moskova’da sağlık, sermaye yatırımları ve maliyetler açısından Moskova’nın bir numaralı endüstrisidir” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan beklenen haber geldi, kota yükseltildi

Domates üreticilerini sevindirecek beklenen haber Rusya'dan geldi. Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı domates kotasını 50 bin ton yükselttiğini duyurdu.

Rusya’nın en büyük askeri üssünde aşılama başladı

Tacikistan'da bulunan Rusya'nın yurt dışındaki en büyük askeri üssünde Sputnik V aşısı uygulanmasına başlandı.Rusya'nın yurt dışındaki en...

Suudi Arabistan, Rusya’yı geride bıraktı

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, Çin'e petrol ihracatında, Rusya'yı geride bıraktı.Çin’e petrol ihracatında, Suudi Arabistan,...

Rusya, AB ’ye Sputnik V’in tescili için başvurdu

Rusya Avrupa Birliği'ne(AB), Sputnik V  koronavirüs aşısının tescili için başvurdu. İncelemelerin ardından AB'nin nihai kararını vereceği belirtildi.Gamalaya enstütüsü...