21 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova’da riskli meslekler listesi genişletildi

Moskova’da riskli meslekler listesi genişletildi

Moskova’da aşı için öncelik sağlanacak riskli meslekler listesi genişletildi. Belediye Başkanı Sobyanin bazı özel sektör ve kamu çalışanlarının da listeye dahil edildiğini bildirdi.

Moskova’da, COVID-19’a karşı aşılama için vatandaş kategorileri listesi genişletildi.

Listeye yeni eklenen meslekler

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, bankacılık ve finans sektörü çalışanlarının, federal, bölgesel ve belediye düzeyindeki hükümet organları ve bütçe kurumlarının çalışanlarının 4 Ocak Pazartesi gününden itibaren Moskova’da koronavirüs aşısı olmak için kayıt olmaya başlayabileceklerini belirtti.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin
Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin

Kayıt başlatılacak

Sobyanin konu hakkında yaptığı açıklamada “Moskovalıların COVID-19 aşısına erişimini genişletmek için 4 Ocak 2021 tarihi, Pazartesi gününden itibaren, bankacılık ve finans sektörlerinin çalışanlarının yanı sıra federal, bölgesel ve belediye seviyelerindeki hükümet ve bütçe kurumları çalışanları için aşı kaydı başlatılacak” diye konuştu.

Aralık ayı başında ülkede koronavirüse karşı sivil aşılama başladı ve Sputnik V sevkiyatları tüm bölgelere ulaştırıldı. Moskova’da bu amaçla şehir yetişkin poliklinikleri bazında 70 nokta oluşturuldu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan beklenen haber geldi, kota yükseltildi

Domates üreticilerini sevindirecek beklenen haber Rusya'dan geldi. Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı domates kotasını 50 bin ton yükselttiğini duyurdu.

Rusya’nın en büyük askeri üssünde aşılama başladı

Tacikistan'da bulunan Rusya'nın yurt dışındaki en büyük askeri üssünde Sputnik V aşısı uygulanmasına başlandı.Rusya'nın yurt dışındaki en...

Suudi Arabistan, Rusya’yı geride bıraktı

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, Çin'e petrol ihracatında, Rusya'yı geride bıraktı.Çin’e petrol ihracatında, Suudi Arabistan,...

Rusya, AB ’ye Sputnik V’in tescili için başvurdu

Rusya Avrupa Birliği'ne(AB), Sputnik V  koronavirüs aşısının tescili için başvurdu. İncelemelerin ardından AB'nin nihai kararını vereceği belirtildi.Gamalaya enstütüsü...