21 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Sobyanin, 2020’nin kahramanlarını açıkladı

Sobyanin, 2020’nin kahramanlarını açıkladı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin,geçtiğimiz yılın kahramanlarının kim olduklarını açıkladı. Başkan Sobyanin, başkentin doktorlarını 2020’nin kahramanları olarak adlandırdı.

Belediye Başkanı Sobyanin, Moskova’nın doktor ve şehir klinikleri çalışanlarını, 2020’nin kahramanları olarak tanımladı.

“Size minnettarız”

Başkan Sobyanin resmî VKontakte hesabından yaptığı açıklamada “Özverili çalışmalarınız için tüm sağlık çalışanlarına, doktorlara, hemşirelere, görevlilere, laboratuvar asistanlarına, sağlık görevlilerine teşekkür ederiz. Şimdi bile tatillerde Moskovalıların yaşamı ve sağlığı için verilen mücadelenin ön saflarında yer alıyorsunuz. Size minnettarız” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Sobyanin, pandemide ilk darbenin, COVID-19 semptomlarından şikayet edenlerin yanına giderek kendilerini riske atan ambulans sağlık görevlileri tarafından alındığını kaydederek “Kırmızı bölgelerde doktorlar ve hemşireler günlerce görev başındaydı ve laboratuvar asistanları koronavirüsü tespit etmek için yeni yöntemler bulmaya çalışıyordu” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan beklenen haber geldi, kota yükseltildi

Domates üreticilerini sevindirecek beklenen haber Rusya'dan geldi. Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı domates kotasını 50 bin ton yükselttiğini duyurdu.

Rusya’nın en büyük askeri üssünde aşılama başladı

Tacikistan'da bulunan Rusya'nın yurt dışındaki en büyük askeri üssünde Sputnik V aşısı uygulanmasına başlandı.Rusya'nın yurt dışındaki en...

Suudi Arabistan, Rusya’yı geride bıraktı

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, Çin'e petrol ihracatında, Rusya'yı geride bıraktı.Çin’e petrol ihracatında, Suudi Arabistan,...

Rusya, AB ’ye Sputnik V’in tescili için başvurdu

Rusya Avrupa Birliği'ne(AB), Sputnik V  koronavirüs aşısının tescili için başvurdu. İncelemelerin ardından AB'nin nihai kararını vereceği belirtildi.Gamalaya enstütüsü...