21 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Sobyanin 2021’de önceliklerinin ne olduğunu açıkladı

Sobyanin 2021’de önceliklerinin ne olduğunu açıkladı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, 2021’de neye öncelik vereceklerini açıkladı. Başkan Sobyanin “ 2021 yılında öncelik sağlık sistemi olacak” dedi.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, 2021’de Başkentte önceliğin sağlık sistemi olacağını açıkladı.

Bütçede sağlık hizmetleri ilk sırada

Sobyanin “Rossiya 1” televizyon kanalında yaptığı açıklamada “Birkaç yıldır sağlık hizmetlerine öncelik verdik. 2021’de de öncelik sağlık olacak. Bütçe dağılımında bile sağlık hizmetleri bir numara” dedi.

Yeni binalar ve tadilatlar yapılıyor

Belediye Başkanı Sobyanin, yaklaşık bir milyon metrekare inşaatın yapılmaya başladığını, yüz binlerce metrekare veya düzinelerce bina ve polikliniklerin yeniden yapımına başlandığını belirtti.

Sobyanin  “Devasa ekipman yenileme programı düzenlendi. Yeni modern teknolojiler tanıtıldı, sağlık hizmetleri dijitalleştirildi. Ve en önemli yön ise sağlık hizmetlerimizi her yıl daha hasta odaklı hale getirmek. Diyebilirim ki doktorlar ve hemşireler için kaliteli koşullar yaratıyor ve gerekli tüm modern teknolojilerle donatıyoruz” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan beklenen haber geldi, kota yükseltildi

Domates üreticilerini sevindirecek beklenen haber Rusya'dan geldi. Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı domates kotasını 50 bin ton yükselttiğini duyurdu.

Rusya’nın en büyük askeri üssünde aşılama başladı

Tacikistan'da bulunan Rusya'nın yurt dışındaki en büyük askeri üssünde Sputnik V aşısı uygulanmasına başlandı.Rusya'nın yurt dışındaki en...

Suudi Arabistan, Rusya’yı geride bıraktı

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, Çin'e petrol ihracatında, Rusya'yı geride bıraktı.Çin’e petrol ihracatında, Suudi Arabistan,...

Rusya, AB ’ye Sputnik V’in tescili için başvurdu

Rusya Avrupa Birliği'ne(AB), Sputnik V  koronavirüs aşısının tescili için başvurdu. İncelemelerin ardından AB'nin nihai kararını vereceği belirtildi.Gamalaya enstütüsü...