21 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova’da kısıtlamalardan kimler muaf tutulacak? Başkan Sobyanin açıkladı

Moskova’da kısıtlamalardan kimler muaf tutulacak? Başkan Sobyanin açıkladı

Başkent Moskova’da pandemi kısıtlamaları ile ilgili yeni bir uygulamaya geçildi. Belediye Başkanı Sobyanin’in talimatıyla yürürlüğe giren, yeni mevzuata göre, koronavrüs aşısı olanlar kısıtlamalardan muaf tutulacak.

Moskova’da koronavirüse karşı aşılananlara yönelik kısıtlamalar kaldırılıyor.

Sobyanin açıkladı

Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova yönetiminin koronavirüse karşı aşılananlara yönelik kısıtlamaları kaldırmaya başladığını belirtti.

Toplu taşıma araçlarını kullanabilecekler

Belediye Başkanı Sobyanin, aşılamadan sonra yaşlı vatandaşların, 18 yaşın üzerindeki öğrencilerin ve kronik hastalığı olan vatandaşların toplu taşıma araçlarını yeniden kullanabileceklerini belirtti.

Sosyal kartlar açılacak

Sobyanin “Sosyal kartlar ise ikinci aşı bileşenini aldıktan 14 gün sonra otomatik olarak yeniden açılacak” ifadelerine yer verdi.

Aralık ayı başında ülkede koronavirüse karşı toplu aşılama başladı ve Sputnik V sevkiyatları tüm bölgelere ulaştırıldı. Moskova’da bu amaçla, şehir yetişkin poliklinikleri bazında 70 nokta oluşturuldu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan beklenen haber geldi, kota yükseltildi

Domates üreticilerini sevindirecek beklenen haber Rusya'dan geldi. Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı domates kotasını 50 bin ton yükselttiğini duyurdu.

Rusya’nın en büyük askeri üssünde aşılama başladı

Tacikistan'da bulunan Rusya'nın yurt dışındaki en büyük askeri üssünde Sputnik V aşısı uygulanmasına başlandı.Rusya'nın yurt dışındaki en...

Suudi Arabistan, Rusya’yı geride bıraktı

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, Çin'e petrol ihracatında, Rusya'yı geride bıraktı.Çin’e petrol ihracatında, Suudi Arabistan,...

Rusya, AB ’ye Sputnik V’in tescili için başvurdu

Rusya Avrupa Birliği'ne(AB), Sputnik V  koronavirüs aşısının tescili için başvurdu. İncelemelerin ardından AB'nin nihai kararını vereceği belirtildi.Gamalaya enstütüsü...