27 Eylül 2021
Ana Sayfa Ekonomi Putin, vergi indirimini desteklediğini açıkladı

Putin, vergi indirimini desteklediğini açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, yüzde 30 vergi indirimini desteklediğini belirtti. Putin devlet hizmetleri portalı üzerinden, vergi ödemelerinde yüzde 30 indirim yapılması fikrini desteklediğini açıkladı.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, vergilerin ödenmesine ilişkin ayrıcalıkların, online sistemle devlet hizmetleri aracılığıyla uzatılması gerektiğini belirtti.

“Ayrıcalıkları gerçekleştirme süresi uzasın”

Putin bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Tarihin uzatılmasına ve vergi ödemesi ayrıcalıklarına gelince yüzde 30 indirim az değil. Elbette, faydanın kendisini ve bu ayrıcalıkları gerçekleştirme süresini uzatmak gerekiyor” diye konuştu.

“Kamu ve konut için de uygulansın”

Devlet Başkanı Putin, bunun aynı zamanda kamu ve konut hizmetleri için de geçerli olması gerektiğini belirterek açıklamalarında “Zaten böyle bir teklifte bulunduğu söylenilmişti. Dmitriy Medvedev’den buna yakından bakmasını isteyeceğim ve bunu destekliyorum. Bu önlemin doğru, zamanında ve adil olduğunu düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

1 Ocak 2021’e kadar bunun için tek bir devlet ve belediye hizmetleri portalı kullanılıyorsa, vatandaşlarla ilgili yasal olarak önemli eylemlerin komisyonu için devlet vergisi yüzde 30 indirimle ödeniyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusların yüzde 41’i Sibirya’da yeni kurulacak şehirlere taşınmaya hazır

Rusya’da faaliyet gösteren Otkritie Bankası’nın araştırmaları, ülkedeki vatandaşların neredeyse yarısının Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu tarafından inşa edilmesi önerilen yeni Sibirya şehirlerine...

Rusya’da kiralık konut talebinde artış kaydedildi

Rusya'da yaz aylarında mevsimsel faktörler ve konut kredileri nedeniyle düşen kiralık konut taleplerinde eylül ayı itibariyle artış eğilimi, kiraların yükselmesine yol açtı.

Hamilton, Soçi’de 100. zaferini yaşadı

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 15. ayağı Rusya Grand Prix'sinde, Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton birinci oldu.Sezonun...

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...