18 Ocak 2022
Ana Sayfa Ekonomi Putin, vergi indirimini desteklediğini açıkladı

Putin, vergi indirimini desteklediğini açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, yüzde 30 vergi indirimini desteklediğini belirtti. Putin devlet hizmetleri portalı üzerinden, vergi ödemelerinde yüzde 30 indirim yapılması fikrini desteklediğini açıkladı.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, vergilerin ödenmesine ilişkin ayrıcalıkların, online sistemle devlet hizmetleri aracılığıyla uzatılması gerektiğini belirtti.

“Ayrıcalıkları gerçekleştirme süresi uzasın”

Putin bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Tarihin uzatılmasına ve vergi ödemesi ayrıcalıklarına gelince yüzde 30 indirim az değil. Elbette, faydanın kendisini ve bu ayrıcalıkları gerçekleştirme süresini uzatmak gerekiyor” diye konuştu.

“Kamu ve konut için de uygulansın”

Devlet Başkanı Putin, bunun aynı zamanda kamu ve konut hizmetleri için de geçerli olması gerektiğini belirterek açıklamalarında “Zaten böyle bir teklifte bulunduğu söylenilmişti. Dmitriy Medvedev’den buna yakından bakmasını isteyeceğim ve bunu destekliyorum. Bu önlemin doğru, zamanında ve adil olduğunu düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

1 Ocak 2021’e kadar bunun için tek bir devlet ve belediye hizmetleri portalı kullanılıyorsa, vatandaşlarla ilgili yasal olarak önemli eylemlerin komisyonu için devlet vergisi yüzde 30 indirimle ödeniyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...

Ruslar krediyle yaşamaya alıştı

Rusya'da faaliyet gösteren finansal analiz hizmeti Kredistoria verilerine göre, Aralık 2021’de Rus vatandaşlarının bankalara yaptığı kredi kartı başvurusu 2 milyonu geçerek tarihi...