21 Ocak 2021
Ana Sayfa Gündem Eksi 50 derecede, arabada donarak öldü

Eksi 50 derecede, arabada donarak öldü

Yakutistan’da yolunu kaybeden iki gençten biri eksi 50 derecede donarak öldü. Diğeri yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Rusya’nın Yakutistan bölgesinde yolunu kaybeden 18 yaşındaki iki gençten birisi donarak ölmüş diğeri ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Kendilerinden haber alınmadı

Yakutistan Araştırma Komitesi  Müdürlüğü’nün bildirdiğine göre, Magadan Bölgesi’nden 18 yaşındaki iki gençten 28 Kasım’dan bu yana haber alınamıyordu. Akrabaları tarafından ulaşılamayan gençler, gönüllüler ve yetkililer tarafından aranmaya başlandı.

Son olarak gençlerin  28 Kasım’da Kolyma karayolu boyunca Yakutsk’tan Magadan yönünde ayrıldıkları belirtilmişti.

Gençlerin Tomtor’un köyüne 120 kilometre uzaklıkta bulunduğu bildirilirken yapılan açıklamada, “Oymyakonsky bölgesi, Tomtor köyünden 120 kilometre uzakta, bölge polisi,  iki gencin içinde olduğu, radyatörü hasarlı bir araç buldu. İlk bulundukları sırada biri ölmüş, diğerinde ise donma belirtileri görülmüştü. Donma belirtileri olan kişi şu anda en yakın hastaneye naklediliyor” denildi.

İlk verilere göre, geceleri yaklaşık eksi 50 dereceye düşen sert havada gençler yollarını kaybetti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan beklenen haber geldi, kota yükseltildi

Domates üreticilerini sevindirecek beklenen haber Rusya'dan geldi. Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı domates kotasını 50 bin ton yükselttiğini duyurdu.

Rusya’nın en büyük askeri üssünde aşılama başladı

Tacikistan'da bulunan Rusya'nın yurt dışındaki en büyük askeri üssünde Sputnik V aşısı uygulanmasına başlandı.Rusya'nın yurt dışındaki en...

Suudi Arabistan, Rusya’yı geride bıraktı

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, Çin'e petrol ihracatında, Rusya'yı geride bıraktı.Çin’e petrol ihracatında, Suudi Arabistan,...

Rusya, AB ’ye Sputnik V’in tescili için başvurdu

Rusya Avrupa Birliği'ne(AB), Sputnik V  koronavirüs aşısının tescili için başvurdu. İncelemelerin ardından AB'nin nihai kararını vereceği belirtildi.Gamalaya enstütüsü...