21 Ocak 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere, aynı fiyata verileceğini açıkladı

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere, aynı fiyata verileceğini açıkladı

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere aynı fiyata verileceğini açıkladı. Aşının doz fiyatının 10 Dolar’ın altında olacağı ifade edildi.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) Başkanı Kirill Dmitriev, Sputnik V Rus koronavirüs aşısının, Birleşmiş Milletler’e (BM) sunumu sırasında tüm ülkeler için fiyatının aynı ve doz fiyatının 10 Dolar’ın altında olacağını söyledi.

BM Güvenlik Konseyi
BM Güvenlik Konseyi

BM’ye ayrıntılı bilgi verildi

Rusya Federasyonu’nun BM Daimi Temsilcisi Vasily Nebenzya, Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko , Rusya’nın Doğrudan Yatırım Fonu Başkanı (RDIF) Kirill Dmitriev, Rusya’nın geliştirdiği, koronavirüs aşısı Sputnik V’e ilişkin BM’ye, ayrıntılı bilgi veren bir sunum yaptı.

Burada konuşan Kirill Dmitriev, “Aşımız doz başına 10 Dolar’dan daha ucuza mal olacak. Bu aşıyı tüm dünyaya sunmaya odaklandık ve tüm ülkelerde aynı fiyata satılacak” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan beklenen haber geldi, kota yükseltildi

Domates üreticilerini sevindirecek beklenen haber Rusya'dan geldi. Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı domates kotasını 50 bin ton yükselttiğini duyurdu.

Rusya’nın en büyük askeri üssünde aşılama başladı

Tacikistan'da bulunan Rusya'nın yurt dışındaki en büyük askeri üssünde Sputnik V aşısı uygulanmasına başlandı.Rusya'nın yurt dışındaki en...

Suudi Arabistan, Rusya’yı geride bıraktı

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, Çin'e petrol ihracatında, Rusya'yı geride bıraktı.Çin’e petrol ihracatında, Suudi Arabistan,...

Rusya, AB ’ye Sputnik V’in tescili için başvurdu

Rusya Avrupa Birliği'ne(AB), Sputnik V  koronavirüs aşısının tescili için başvurdu. İncelemelerin ardından AB'nin nihai kararını vereceği belirtildi.Gamalaya enstütüsü...