26 Kasım 2020
Ana Sayfa Gündem Yabancı uyruklu sporcuların aileleri Rusya'ya gelebilecek

Yabancı uyruklu sporcuların aileleri Rusya’ya gelebilecek

Yabancı uyruklu sporcuların ailelerinin ailelerinin Rusya’ya gelmesine engel olan yasak kaldırıldı. Bu kişilerin aileleri, Rusya’ya gelebilecek.

Rusya’daki yabancı uyruklu sporcuların ailelerinin ülkeye gelmesine engel olan yasak kaldırıldı.

Yasağın kalktığı kararnameyi Başbakan imzaladı

Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin


 
Bakanlar Kurulu web sitesine göre, Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin, yabancı sporcuların aile üyeleri, antrenörler, hakimler ve diğer profesyoneller için Covid-19 nedeniyle Rusya’ya giriş kısıtlamalarının kaldırılması için bir kararname imzaladı.
 
Açıklamada, “Yabancı sporcuların, antrenörlerin, hakemlerin ve beden eğitimi alanındaki diğer uzmanların aile üyeleri tekrar Rusya’ya gelebilecek. Kararname Başbakan Mikhail Mişustin tarafından imzalandı.”

Ağustos’ta aileler kapsam dışı kaldı


 
Ağustos ayında Rusya’nın koronavirüs nedeniyle yabancı antrenör ve sporcuların girişine getirdiği kısıtlamalar kaldırılmış ancak aile üyeleri bunun dışında tutulmuştu.
 
Karara göre, artık spor insanlarının aile üyeleri de Rusya’ya gelebilecek, bunun için bir belge ve seyahat amacına uygun bir vizeye sahip olması yeterli olacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı 61 milyona dayandı

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 61 milyona dayandı. Virüs nedeniyle 1 milyon 426 bin 843 kişi hayatını kaybetti.

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da koronavirüs günlük vaka sayısı iki günlük düşüşten sonra bugün arttışa geçti. Ülkede belirlenen günlük vaka sayısı 25 bin 487 oldu.

Brent petrol 48,64 dolar oldu

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.37 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 artışla 48,64 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 48,64 dolardan işlem görüyor.

Rus Bilim insanları, 3D yazıcıyla kıyafet tasarlayıp üretti

Rus bilim insanları, 3D yazıcıda termoplastik poliüretan giysiler tasarlayarak, ürünlerin özelliklerini alışılagelmiş tekstil ürünlerinin içeriklerine yakın üretmeyi başardı.RIA...