26 Kasım 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya'da pandemi nedeniyle el değiştiren, işyerlerinin oranı belirlendi

Rusya’da pandemi nedeniyle el değiştiren, işyerlerinin oranı belirlendi

Rusya’da pandemi nedeniyle, el değiştiren işyerlerinin oranı tespit edildi. Ülkede, kafe ve restoranların yaklaşık yüzde 40’ı pandemi nedeniyle el değiştirdi.

Rusya Restoran ve Otelciler Federasyonu Başkanı İgor Buharov, Rusya Federasyonu’ndaki kafe ve restoranların yaklaşık yüzde 40’ının pandemi nedeniyle devredildiğini belirtti.

“İşletmeyi borçları ödeyip devrettiler”

Buharov “Meslektaşlarımızın yaklaşık yüzde 40’ı işini kaybetti. Görünüşe göre restoranlar çalışıyor. İnsanlar borçlandı ve işletmenin borçlarını ödediler. Bu yüzden işlerini devrettiler. Yani, noktanın kendisi duruyor, ama artık bu kişiye ait değil” ifadelerine yer verdi.

Buharova açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Tüketici davranışları değişti”

“En zor zaman, büyük şehirlerde bina kiralayan ve çalışan yemek sektörü işletmeleri sahipleri içindi. İnsanlar bir restorana veya kafeye gitmek için para ödeyemedikçe tüketici davranışları değişti.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı 61 milyona dayandı

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 61 milyona dayandı. Virüs nedeniyle 1 milyon 426 bin 843 kişi hayatını kaybetti.

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da koronavirüs günlük vaka sayısı iki günlük düşüşten sonra bugün arttışa geçti. Ülkede belirlenen günlük vaka sayısı 25 bin 487 oldu.

Brent petrol 48,64 dolar oldu

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.37 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 artışla 48,64 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 48,64 dolardan işlem görüyor.

Rus Bilim insanları, 3D yazıcıyla kıyafet tasarlayıp üretti

Rus bilim insanları, 3D yazıcıda termoplastik poliüretan giysiler tasarlayarak, ürünlerin özelliklerini alışılagelmiş tekstil ürünlerinin içeriklerine yakın üretmeyi başardı.RIA...