27 Kasım 2020
Ana Sayfa Gündem Rusların yüzde kaçı hayatından memnun?

Rusların yüzde kaçı hayatından memnun?

Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTSİOM), Ruslar için ana mutluluk kaynakları, kendilerini mutlu görüp görmedikleri konusunda çalışma yaptı.

Rusların yüzde kaçı hayatından memnun ve Ruslar için ana mutluluk kaynakları üzerine anket yapıldı. Yapılan araştırmada, Rusya’da insanların kaçının kendilerini mutlu ve hayatından memnun gördüğü belirlendi.

VTSİOM’un araştırmasına göre Rusların yüzde 81’i, bir çok nedenden dolayı, kendilerini mutlu hissediyor.

Mutluluğun nedenleri?

VTSİOM’un anketine katılanların yüzde 34’ü ailenin varlığını ve içindeki esenliğini mutluluğunun kaynağı olarak gördüğünü belirtti. Ankete katılan vatandaşların yüzde 24’ü mutluluklarının sebebinin sağlık ve yakınlarının sağlığı olduğunu belirtirken, yüzde 20’si mutluluk nedeninin iyi bir iş olduğunu belirtti. Ayrıca yüzde 18’i çocuklularının mutluluk kaynağı olduğunu dile getirdi. Kalan sadece yüzde 10 maddi durumun mutluluklarının en önemli nedeni olduğunu bildirdi.

Mutsuzluğun nedenleri?

Ruslar, mutsuzluğun nedenlerinin maddi zorluklar (yüzde 7), kötü sağlık (yüzde 6), işsizlik (yüzde 5), istikrarsızlık (yüzde 7) ve ülkedeki kötü gidişat (yüzde 4) olduğuna inanıyor.

2020 mutluluk endeksi

2020’de mutluluk endeksi yüzde 66 puan oldu. Bu oranın, Kasım 2019’a göre yüzde 2 artarken, iki yıl öncesine göre 5 puan daha az olduğu açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus bankalarında döviz mevduatları azaldı

Merkez Bankası’nın verilerine göre Rus bankalarında döviz mevduatları azaldı. Ruslar Eylül ve Ekim aylarında mevduat hesaplarından, toplam 2.31 milyar Dolar çekti.

Rusya’da günlük vaka sayısı 27 bini aştı

Rusya'da günlük vaka sayısı artmaya devam ediyor. Ülkede son 24 saatte Covid-19 belirlenen kişi sayısı 27 bini aştı.

2020’de Rusya sınırlarında, bin 300 yabancı keşif uçuşu tespit edildi

2020 yılında Rusya sınırlarında bin 300 yabancı uçağın keşif uçuşu yaptığı belirlendi.Rusya Federasyonu Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Komutan...

Dünyanın koronavirüs kabusu hızla artıyor

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen kişi sayısı 61 milyon 309 bini geçti. Bu verilere göre, Dünyanın koronavirüs kabusu artarak devam ediyor.