27 Kasım 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da elektrikli araçlara özel park yerleri hazırlandı

Moskova’da elektrikli araçlara özel park yerleri hazırlandı

Moskova’da elektrikli araçlara özel park yerleri yapımına başlandığı açıklandı. Bu tarz yerlere, başka araçların park etmesi durumunda ne gibi müeyyide uygulanacağı da açıklandı.

Moskova Ulaştırma Bakanlığı’nın Telegram kanalından yaptığı açıklamada, başkentte  elektrikli araçlar ve şarj edilebilir hibrit arabalar için park yerlerinin yapılmaya başlandığını açıkladı. Ayrıca, bu şarj istasyonlarına  elektrikli olmayan araçların park edilmesinin yasak olduğunu, park edenler hakkında idari cezai işlem yapılacağı açıkladı.

Telegram kanalından “Moskova’da sadece elektrikli araçlar ve şarj  edilebilir hibrit araçları için tasarlanmış yeni park yerleri yapılmaya başlandı” açıklaması yapıldı.

Yanlış yere park edene ne gibi ceza verilecek?

Yeni elektrikli araçlar için yapılan park yerlerinde, “ Park etme” işaretleri olacak.  Bu tür yerlere normal elektrikli olmayan araçların park etmesi halinde, sürücüler 2 bin 500 ruble idari cezaya çarptırılacak.  

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da, geliri artan üst düzey yöneticiler belirledi

Forbes, Rusya’da pandemi döneminde geliri artan üst düzey yöneticileri ve sektörlerini belirledi.Amerikan’ın finans ve ekonomi dergisi Forbes, pandemi döneminde...

Moskova’da elektronik pasaport çalışmaları başladı

İçişleri Bakanlığı, Moskova’da elektronik pasaport çalışmalarının başlatıldığını duyurdu. Çalışmalara 3 bakanlığın yanı sıra, Moskova yönetimi ile birçok devlet ve sivil kuruluşun katılacağı...

Rusya’da Covid-19 için özel çağrı numarası geliyor

Rusya'da Covid-19 için özel çağrı numarası planlandığı açıklandı. Özel hat numarasının 122 olacağı belirtildi.Rusya'da getirilecek yeni uygulama...

Rus bankalarında döviz mevduatları azaldı

Merkez Bankası’nın verilerine göre Rus bankalarında döviz mevduatları azaldı. Ruslar Eylül ve Ekim aylarında mevduat hesaplarından, toplam 2.31 milyar Dolar çekti.