3 Aralık 2020
Ana Sayfa Yerel Putin: İç turizmin alt yapısı yetersiz

Putin: İç turizmin alt yapısı yetersiz

Rusya Devlet Başkanı Putin, iç turizme talebin yüksek olduğunu ancak alt yapısının yetersiz olduğunu açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iç turizmin büyük potansiyeli bulunduğunu, ancak alt yapısının yetersiz olduğunu belirtti.

Forumda açıklama yaptı

Putin, katıldığı Stratejik Girişimler Ajansı forumunda, Rusya’daki iç turizme yüksek talebin olduğunu açıkladı. Hükümetin aldığı destek önlemleri sayesinde son zamanlarda artışa geçen Rusya’daki iç turizmin büyük bir potansiyel, bulunduğunu söyledi. Putin aancak hala  alt yapısının yetersiz olduğunun altını çizdi. 

İç turizmde çarpıcı gelişme

Putin “Rusya’daki iç turizm çarpıcı bir şekilde büyüme gösterdi. Bu durum çok iyi.  Eminim ki Rusya’daki turizmin daha da büyümesini başarırsak, eğer vatandaşımız daha çok Rusya içinde  seyahat etmeye başlayacak. Bu da vatandaşlarımızın kültürünün artmasını da sağlayacak. Bizim hedefimiz, ülkemizde sadece Rus vatandaşının turist olarak seyahat etmesi değildir. Amacımız yabancı vatandaşların da Rusya’yı gezip görmeleri ve Rusya’yı öğrenmeleridir” dedi. 

Devlet Başkanı Putin, Rusya’daki iç turizmin artışına devlet destekli turizm programlarına bağladı. Vladimir Putin bu konu hakkında “mutluluk olmasaydı, talihsizlik yardımcı olurdu” şeklindeki Rus atasözünü söyledi.

 Putin, Rusya’daki turizm altyapısının eksikliğini vurguladı. Putin “Elbette yeterli sayıda alt yapımız yok. Bu nedenle altyapıları iyi bir şekilde düzenleyip, vatandaşlarımızın dikkatini iç turizme çekmeliyiz” şeklinde konuştu.  

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da, yeni binalara verilen kredilerin oranı belli oldu

Rusya'da yeni binalara verilen kredilerin oranı açıklandı. Ülkede yeni binalar için verilen ayrıcalıklı ipotek kredisinin yüzde 90'a kadar yükseldiği belirtildi.

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere, aynı fiyata verileceğini açıkladı

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere aynı fiyata verileceğini açıkladı. Aşının doz fiyatının 10 Dolar'ın altında olacağı ifade edildi.

Putin talimat verdi, haftaya başlıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin talimatı verdi, ilgili birimler hemen harekete geçti. Rusya Federasyonu'nda haftaya toplu aşılamaya geçilecek. Ülkede, sağlık çalışanları...

Rusların 2020’deki temel korkuları açıklandı

Rusya'da yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, Rusların 2020'deki temel korkuları belirlendi. Araştırmaya göre, gelirdeki düşüş Rusların, yüzde 68'inin temel korkusu oldu.