27 Kasım 2020
Ana Sayfa Yerel Duma’dan ‘Enerji şirketleri denetlensin’ önerisi

Duma’dan ‘Enerji şirketleri denetlensin’ önerisi

Duma’dan Mişustin hükümetine, ‘enerji şerketleri denetlensin’ şeklinde öneri geldi. Bu denetimin  tüketici haklarının korunması  konusunda olması gerektiğinin altı çizildi.

Rusya Devlet Duması’ndan, tüketici haklarını koruması konusunda, enerji tedarik şirketlerinin programlarını denetlemesi için hükümete öneride bulundu.

Yerel hükümetler denetlesin

Rusya Federasyonu Başbakan’ı Mihail Mişustin

Parlamentskaya Gazeta’nın haberine göre, Devlet Duması Kontrol ve Düzenleme Komitesi Başkan Yardımcısı Natalya Kostenko’nun  Rusya Federasyonu Başbakan’ı Mihail Mişustin’e yazdığı mektupta  yerel hükümetlerin, tüketici haklarını koruması konusunda enerji tedarik şirketlerinin programlarını denetlemesi gerektiği hakkında mektup yazdı.  

Şehirlerde enerji kesintisi

Kostenko’nun Parlamentskaya Gazeta’ya verdiği demeçte, bu yılın yazında Krasnodar’da  elektrik şebekelerindeki devrelerde arıza yaşandığını kaydetti. Yaz ayında, JSC NESK- adlı elektrik şirketinin, elektriklerini periyodik olarak kestiğini ve  bunun sonucunda 300 bine kadar şehir sakini elektriksiz kaldığını hatırlattı.

Vatandaşların hak ihlali

Milletvekili “Elbette harap olan elektrik şebekelerinin onarılması gerekiyor. Ancak bunun  vatandaşlarımızın haklarını ihlal ederek, ani bir anda yapılmaması gerekiyor. Bu yüzden yerel hükümetlerin, bölgelerdeki enerji şirketlerini kontrol etmelidir” dedi.

Yatırım programları değişikliği önerildi

Bu nedenle Başkan Yardımcısı Kostenko, şehirlerdeki yetkililerin enerji şirketlerini denetlemesi gerektiğini önerdi.

Natalya Kostenko, 977 sayılı hükümet kararnamesinde “ Elektrik enerjisi kuruluşlarının yatırım programları hakkında” ilgili bir değişiklik yapılmasını önerdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan ABD’ye ‘Yahudi Yerleşim birimine ziyaret’ tepkisi geldi

Rusya, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimine ziyaretine tepki gösterdi.Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Dışişleri Bakanı...

Yabancı öğrencilere adaptasyon merkezi kurulacak

Rusya’da yabancı öğrencilere, Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından adaptasyon merkezi kurulacağı açıklandı.Bilim ve Yüksek Öğretim Bakan Yardımcısı...

Rusya’da, geliri artan üst düzey yöneticiler belirledi

Forbes, Rusya’da pandemi döneminde geliri artan üst düzey yöneticileri ve sektörlerini belirledi.Amerikan’ın finans ve ekonomi dergisi Forbes, pandemi döneminde...

Moskova’da elektronik pasaport çalışmaları başladı

İçişleri Bakanlığı, Moskova’da elektronik pasaport çalışmalarının başlatıldığını duyurdu. Çalışmalara 3 bakanlığın yanı sıra, Moskova yönetimi ile birçok devlet ve sivil kuruluşun katılacağı...