3 Aralık 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da toplu taşıma alt yapısına 1.8 trilyon ayrıldı

Moskova’da toplu taşıma alt yapısına 1.8 trilyon ayrıldı

Moskova’da önümüzdeki 3 yıl içinde, toplu taşıma alt yapı inşaatlarına 1.8 trilyon ruble ayrıldığı açıklandı.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Andrey Bochkarev, önümüzdeki üç yıl içerisinde Moskova’daki alt yapı şantiye tesislerine yaklaşık 1.8 trilyon ruble harcanmasının planlandığını söyledi.

Yatırımların üçte ikisi ayrıldı

Bochkarev’in  Moskova Şehir Duma’sında yaptığı açıklamada “Moskova’nın planlanan yatırım programının yaklaşık üçte ikisi, ulaşım altyapısının geliştirilmesi için tahsis edilecek. Bu da 300 km yol yapımı, 90 çeşit yol ve Büyük Moskova Çapları’ndaki metro istasyonlarının yapımı için harcanacak” dedi.

Son on yıldaki metro yatırımları

Bochkarev “Son on yılda metro inşaatını geliştirilmesinde büyük bir atılım sergiliyoruz.  Hatırlatmak isterim ki 116 kilometrelik metro hattı ve 56 metro istasyonu yaptık” şeklinde konuştu.

Bochkarev, 2021 ile 2023 yılları arsında 740 adet yeni tesislerin finanse edileceğini açıklamıştı. Bochkarev, bu tesislerin  hem küçük yapıları hem de, anaokulları, spor salonları, büyük otoyollar, metro istasyonların, yol altyapısını içerdiğini açıkladı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da, yeni binalara verilen kredilerin oranı belli oldu

Rusya'da yeni binalara verilen kredilerin oranı açıklandı. Ülkede yeni binalar için verilen ayrıcalıklı ipotek kredisinin yüzde 90'a kadar yükseldiği belirtildi.

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere, aynı fiyata verileceğini açıkladı

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere aynı fiyata verileceğini açıkladı. Aşının doz fiyatının 10 Dolar'ın altında olacağı ifade edildi.

Putin talimat verdi, haftaya başlıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin talimatı verdi, ilgili birimler hemen harekete geçti. Rusya Federasyonu'nda haftaya toplu aşılamaya geçilecek. Ülkede, sağlık çalışanları...

Rusların 2020’deki temel korkuları açıklandı

Rusya'da yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, Rusların 2020'deki temel korkuları belirlendi. Araştırmaya göre, gelirdeki düşüş Rusların, yüzde 68'inin temel korkusu oldu.