1 Aralık 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da izolasyon ihlalleri

Moskova’da izolasyon ihlalleri

Rusya’nın başkenti Moskova’da pandemi sürecinde izolasyon ihlalleri nedeniyle 113 bin  adet para cezası kesildiği açıkladı.

Moskova Ana Kontrol Yönetimi Başkanı Yevgeniy Dançikov, salgının başlangıcından bu yana, Moskova’da izolasyon rejiminin ihlal edilmesi nedeniyle 113 bin adet para cezası verildiğini ve bu verilerin kontrol yönetiminin sisteminde kayıtlı olduğunu belirtti.

Evde olması gerekenler

Dançikov, ihlallerin, koronavirüs bulaştığı için evde karantinada kalmak zorunda kalan insanlar  tarafından gerçekleştirildiği açıkladı.

Karantina kontrolleri akıllı telefonlarla denetleniyor

Karantinaya uyumun, insanların akıllı telefonlara yüklemesi gereken bir uygulama aracılığıyla bir sosyal izleme sistemi tarafından izlendiği belirtildi. Uygulama üzerinden periyodik olarak evde selfie çekmeleri ve bunu sisteme göndermeleri isteniyor.

Sivil Toplum ve İnsan Hakları Gelişimi Başkanlık Konseyi Başkanı Valeriy Fadeyev, bu sistemin başlangıçta kötü tasarlandığını ve çalışmalarında çok fazla hata ve haksız para cezası olduğunu söyledi. Fadeyev  “Bu tür on binlerce para cezasını iptal etmeyi başardık” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Pandemi döneminde, Rusların harcama alışkanlığı değişti

Merkez Bankası'nın yaptığı araştırmaya göre, Rusların Covid-19 salgını nedeniyle harcama alışkanlığı değişti. Rusların gıda dışı mal ve hizmetlere yönelik harcamaları azalırken, gıda...

Stavropol | Rusya Şehirleri | Ставрополь

Stavropol, Rusya’nın güneybatı kesiminde yer alan Stavropol Krayı’nın başkentidir. Kent, Rusya Federasyonu’nun güney batısında yer alıyor. Moskova’ya yaklaşık 1500 kilometre uzaklıktadır.

Altus Capital, Detskiy Mir’in yüzde 30’unu almak istiyor

Altus Capital yatırım şirketi, perakende şirketi Detskiy Mir’in yüzde 30 hissesini satın almak istediğini açıkladı.Altus Capital adlı yatırım...

Lokomotiv Moskova- Salzburg maçını Türk hakem yönetecek

Lokomotiv Moskova -Salzburg arasında oynananacak Şampiyonlar Ligi karşılaşmasını Türk hakm Ali Palabıyık yönetecek.UEFA'dan Türk hakem Ali Palabıyık'a görev...