1 Aralık 2020
Ana Sayfa Gündem Lavrov’un Atina’dan verdiği Türkiye mesajı

Lavrov’un Atina’dan verdiği Türkiye mesajı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Atina’dan Türkiye mesajı verdi. Lavrov, Rusya’nın Türkiye ile işbirliğine devam edeceğini belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Atina’dan önemli bir mesaj verdi. Bakan Lavrov,Rusya’nın dünyadaki yaşanan krizlerin  çözülmesi için Türkiye ile işbirliğine devam edeceğini söyledi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Rus mevkidaşı Lavrov

Yunan mevkidaşı ile ortak basın toplantısı

Lavrov, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Atina’da, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Rus mevkidaşı Lavrov

Rus Bakan Lavrov, Yunanistan Dışişleri  Bakanı Nikos Dendias ile yaptığı görüşme sonrasında düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye ile sorunsuz değil ama iyi ilişkilerimiz var.  Bazı sorunlara yaklaşımlarımız uyuşmuyor. Ancak ortak paydalar bulduğumuzda krizleri çözmek için gerekli koşulları ortaya çıkarmak için birlikte çalışıyoruz. Türkiye ile bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Doğu Akdeniz’de diyalog vurgusu

Doğu Akdeniz’deki sorunların çözümünün uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler Deniz Hukuku Sözleşmesi temelinde ele alınması gerektiğini söyleyen Lavrov, “Ülkeler arasındaki sorunlar diyalog temelinde çözümlenmeli. Türkiye ile Yunanistan arasında durum her ne kadar zor olsa da biz bu sorunların karşılıklı diyalogla çözülmesinden yanayız” ifadesini kullandı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Rus mevkidaşı Lavrov

Lavrov, Atina’daki temasları çerçevesinde Başbakan Kiryakos Miçotakis tarafından Maksimu Sarayı’nda kabul edilecek.

EN ÇOK OKUNANLAR

122 numaralı telefon hattına tüm Rusya’da erişim sağladı

Rusya Federasyonu Başbakan yardımcısı Dmitriy Çernışenko "Rusya Federasyonu'nun tüm bölgelerinde 122 numaralı hatta erişim sağlandı" açıklamasını yaptı.Rusya'da...

Rus havalimanları, Avrupa’nın en iyileri arasında yer aldı

Avrupa’nın en iyi havalimanları arasında 3 Rus havalimanı yer aldı. Ufa Havaalanı, ilk 5 havalimanın sıralamasına girmeyi başardı.Bestbybus,...

Pandemi döneminde, Rusların harcama alışkanlığı değişti

Merkez Bankası'nın yaptığı araştırmaya göre, Rusların Covid-19 salgını nedeniyle harcama alışkanlığı değişti. Rusların gıda dışı mal ve hizmetlere yönelik harcamaları azalırken, gıda...

Stavropol | Rusya Şehirleri | Ставрополь

Stavropol, Rusya’nın güneybatı kesiminde yer alan Stavropol Krayı’nın başkentidir. Kent, Rusya Federasyonu’nun güney batısında yer alıyor. Moskova’ya yaklaşık 1500 kilometre uzaklıktadır.