29 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova Belediyesi'nde temizlik işçisi sıkıntısı

Moskova Belediyesi’nde temizlik işçisi sıkıntısı

Moskova’da göçmen işçi sayısı yüzde 40 azaldı. Belediyede temizlik işlerinde çalışan işçi oranının bu kadar eksilmesine rağmen, kent yönetimi temizlik konusunda bir sorun yaşanmayacağını açıkladı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Rusya 1 kanalına verdiği demeçte, Rusya’ya gelen göçmen işçi sayısının azalmasına rağmen Moskova’nın kış ayında sokak temizliğinde sorun yaşamayacağını söyledi.

İşçi sıkıntısı yaşanmayacak

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin

Sobyanin “Moskova’da göçmen işçi sayısı yüzde 40 azaldı. Bu, işgücü piyasasını ve  temizlik sektörde geçici olarak çalışan kesimin pozisyonlarıdır.  Bu tür işleri Moskovalılar yapmıyor. Bu yüzden, bu iş hakkında bir işçi boşluğumuz var ama en yakın sürede bu konuyu da çözeceğiz.” dedi.

Bölgelerden işçi alınacak

Sobyanin, “Biz bu temizlik ve diğer el işi gerektiren konuları diğer bölgelerden gelen işçiler ile çözmekteyiz”   açıklamasını yaptı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...