28 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya'da, emekli maaşı ödenmesinde yeni düzenleme

Rusya’da, emekli maaşı ödenmesinde yeni düzenleme

Rusya’da emekli maaşı ödenmesinde yeni düzenleme geldi. Maaşlarını aldıkları bankayı değiştirmeye karar veren emeklilerin, bu işlemi gerçekleştirmeleri halinde, maaş aldıkları tarih artık değişmeyecek.

Emekli maaşını alacakları bankayı değiştirmeye karar veren emeklilerin, ödemeyi yapacak bankayı değiştirmeleri durumunda, maaş aldıkları tarih artık değişmeyecek. İlgili düzenleme, Çalışma Bakanlığının ilgili emri 18 Ekim’de yürürlüğe girdi. Eski kurallara göre banka değiştirilirken ödemelerin alındığı tarih değiştiriliyordu.

Tarih değişme mağduriyeti ortadan kalkacak

Rusya Federasyon Konseyi Sosyal Politika Başkan Yardımcısı Yelena Bibikova yaptığı açıklamada “Daha önce, emekliler bankadan bankaya geçme arzusunu dile getirdiklerinde, tarih oldukça belirgin bir şekilde değişebilirdi. Örneğin emekli vatandaş bir kredi kurumunda maaşına 9’unda alırken, diğer kurumda 23’ünde alabiliyordu” diye konuştu.

Bakanlık, emeklilerin ödeme alma yöntemini hala kendilerinin seçtiğini hatırlatarak şu ifadelere yer verdi:

“Teslimat süresine bağlı olmamak için bir banka kartı alabilir ve aylık ödeme alabilirsiniz. Emekli maaşı genellikle karta postaneden daha önce gelir.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...