28 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’daki toplu taşımada maske takma oranı arttı

Moskova’daki toplu taşımada maske takma oranı arttı

Ulaştırma Departmanı, Moskova’daki toplu taşımada maske takma oranını açıkladı. Maske takan yolcuların cuma günkü oranının yüzde 96’ya çıktığı açıklandı.

Moskova Toplu Taşıma araçlarında yolcuların maske takma oranının yüzde 96 olduğu ifade edildi.

Perşembe günü Moskova  Ulaşım Departmanı, Moskova’daki ulaşımda maskesi olmayanların yolculuk yapmasını izin verilmeyeceğini açıkladı. Bunun  üzerine, Cuma günü yolcuların yüzde 96’sı maske ile  yolculuk yaptı.

Maske ve eldiven uyarısı

Moskova Ulaştırma Departmanının Telegram hesabından yapılan açıklamada “Bugün, toplu taşıma araçlarında maske takan insanların toplam yüzdesi 96’ya yükseldi. Bazı metro istasyonlarında bu oran yüzde 99’a çıktı. Ama biz yine de sizlerden sadece maske takmanızı değil eldiven takmanızı da istiyoruz. Ne kadar kendimizi iyi  korursak, virüste o kadar az yayılır.” denildi.

Departman ayrıca,  Moskovalılara yolculuk sürecinde maske taktığı için teşekkür etti. Tüm yolculuk boyunca maskelerini çıkarmamalarını istedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...