29 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya’dan koronavirüsün çoğalmasını engelleyen ilaç

Rusya’dan koronavirüsün çoğalmasını engelleyen ilaç

Koronavirüse karşı dünyanın ilk iki aşısını tescil eden Rusya’dan şimdi de koronavirüsün çoğalmasını engelleyen ilaç geldi. İlacın klinik öncesi test aşamasında olduğu açıklandı.

Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı’nın baş alerjist-immünolog Rahim Haitov, Rusya’da Kovid-19 için, özellikle preklinik test aşamasındayken virüsün çoğalmasını durduracak bir ilaç geliştirildiğini belirtti.

İlaç klinik öncesi aşamada

Haitov “Şu anda koronavirüs enfeksiyonu için virüsün replikasyonunu özellikle durduracak spesifik bir tedavi yoktur. Replikasyondan sorumlu genleri doğru bir şekilde hedefleyecek bir ilaç geliştiriyoruz, ancak bu hala klinik öncesi aşamada” ifadelerine yer verdi.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom virüsün şiddetli bir formuna sahip hastalarda Kovid-19 için tek etkili terapötik ilacın deksametazon olduğunu bildirdi. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...