23 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Sputnik V için, 60 yaş üzeri gönüllülere onay verildi

Sputnik V için, 60 yaş üzeri gönüllülere onay verildi

Sağlık Bakanlığı, 60 yaş üzeri gönüllülere, üzerinde Sputnik V aşısının test edilmesi için onay verildiğini açıkladı.

Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı, 60 yaş üstü vatandaşlar üzerinde koronavirüse karşı yerli “Sputnik V” aşısının klinik denemelerine izin verdi.

110 kişi gönüllü oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Rusya Devlet Başkanlığı İdaresi Merkez Klinik Hastanesinde gerçekleşecek araştırmaya 110 gönüllü katılacak” ifadelerine yer verildi.

Bakanlığın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“Araştırmanın amacı, şiddetli bir koronavirüs enfeksiyonu geçirme riski yüksek olan ileri yaş grupları için aşının kullanım olanaklarını genişletmek olacaktır.” 

Ayrıca Bakanlık tarafından aşının yaygın kullanımının, kasım ayında başlayabileceği belirtildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...