21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Sobyanin, bazı sınıfları uzaktan eğitime geçirdi

Sobyanin, bazı sınıfları uzaktan eğitime geçirdi

Belediye Başkanı Sobyanin’den Moskova’da okullar ile ilgili açıklama yaptı. Sobyanin bazı sınıfların yüz yüze, bazılarının da uzaktan eğitime geçeceğini belirtti.

Rusya’nın Başkenti Moskova’nın Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’den yüzü yüze ve uzaktan eğitim ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Sobyanin “19 Ekim’den itibaren 1-5. Sınıf öğrencileri okula dönecek, 6-11. Sınıflardaki öğrenciler önümüzdeki 2 hafta boyunca uzaktan eğitime geçecek.” şeklinde açıklama yaptı.

Tatil süresini uzatmıştı

Belediye Başkanı Sobyanin, koronavirüs ile mücadele kapsamında daha önce, bir haftalık tatil süresi iki haftaya çıkarılmıştı. Sobyanin’e göre, bu önlemin etkili olduğu kanıtlandı.

Belediye başkanı, “Son günlerde hastalar arasında çocukların oranı% 19’dan% 11’e düştü” dedi.

Uzaktan çalışma istemişti

Belediye Başkanı, yine pandemi ile mücadele kapsamında Moskova’daki işyerlerinin personelinin yüzde 30’unun uzaktan çalışmasını zorunlu kılmıştı.

Ayrıca, 1 Kasım’a kadar, “kişi sayısını azaltmak için” bazı devlet daireleri ve bölümlerinin de çalışmayacağı açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den küresel ekonomi uyarısı: Yeni ağır sorunlar gelebilir

Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi uyarısı yaparak "Yeni ağır sorunlarla gelebilir" açıklamasını yaptı. Putin " Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemlidir"...

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...