21 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya, 3 ülkeye daha sınırlarını açıyor

Rusya, 3 ülkeye daha sınırlarını açıyor

Rusya Federasyonu, 3 ülkeye daha sınırlarını açıyor. Rusya’dan Sırbistan, Japonya ve Küba’ya uçak seferleri başlayacak.

Rusya sınırlarını açtığı ülkelere Sırbistan, Japonya ve Küba’yı dahil etmeye karar verdi. Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan sınırlar, Rusya hükümeti tarafından belirli ülkelere açılmaya başlandı.

Başbakanlık kararnamesi ile açıldı

Ül ülkeye daha sınırların açılması Başbakan Mikhail Mişustin’in talimatı ile oldu. Mişustin, haftada iki kez Moskova – Belgrad, yanı sıra Rusya’nın başkentinden Cayo Coco ve Santa Clara’ya (Küba) uçuşların gerçekleştirileceği bir kararname imzaladı. 

Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin

1 Kasım’dan itibaren Rusya’dan Japonya’ya da uçuşlar başlayacak. Moskova’dan Tokyo’ya (haftada iki uçuş) ve Vladivostok’tan Tokyo’ya (bir uçuş).

Yeniden uçuşların başladığı ülkeler

Rusya ilk olarak 1 Ağustos’ta Türkiye, Birleşik Krallık ve Tanzanya ile sınırlarını açmış ve bu listeyi daha sonra genişletildi. Son olarak 24 Eylül’de Bişkek’e (Kırgızistan), 26 Eylül’de Minsk’e ve 27 Eylül’de Kazakistan’da Nur Sultan’a seferlere yeniden başlandı.

Bu ülkelere son olarak Sırbistan, japonya ve Küba eklendi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den küresel ekonomi uyarısı: Yeni ağır sorunlar gelebilir

Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi uyarısı yaparak "Yeni ağır sorunlarla gelebilir" açıklamasını yaptı. Putin " Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemlidir"...

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...