23 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Komünist Partisi’nden ‘Bedava maske’ önerisi

Komünist Partisi’nden ‘Bedava maske’ önerisi

Rusya Komünist Partisi’nden ‘Bedava maske’ önerisi geldi. Parti yetkilileri, ülke genelinde koronavirüs önlemleri kapsamında kullanılan maskelerin halka bedava dağıtılmasını teklif etti.

Rusya Komünist Partisi’nin Genel Sekreteri Maksim Suraykin,  Rusya genelinde ücretsiz maske dağıtılmasını önerdi. Genel Sekreter bu önerisi için, Saratov şehrindeki ücretsiz maske dağıtımını örnek gösterdi. Ücretsiz maske dağıtımının, vatandaşların koronavirüse yakalanma oranını düşüreceğini belirtti.

“Maske ihlali, fiyatın yüksek  olmasından”

Suraykin’in RIA Novosti’ye verdiği demeçte, “ Pek çok vatandaşın maske rejimine uymamasının nedenlerinden biri tıbbi maskelerin pahalı olmasıdır. Saratov’da yerel yetkililerin girişimi ile birlikte, kalabalık yerlerde nüfusa maske dağıtılmaktadır. Bu girişim Rusya’nın tamamında olmalıdır. “ ifadelerine yer verdi.

Rusya Komünist Partisi’nin Genel Sekreteri, “ Devlet maske fiyatlarını  ödemelidir.  Aksi takdirde enfeksiyonun yayılması konusundaki kontrolü kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabiliriz.” dedi.

Daha önce, Saratov Oblastı’nın Valisi Valery Radayev, çarşamba gününden itibaren Saratov’daki halka açık yerlerde gönüllülerin yoldan geçenlere maske dağıtacağını açıklamıştı.

.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...