21 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Moskova'da en çok krediyi PSB bankası verdi

Moskova’da en çok krediyi PSB bankası verdi

Moskova’dan en çok krediyi PSB bankasının verdiği açıklandı. Banka küçük işletmelere bu yıl 3.5 milyar ruble kredi imkanı tanıdı.

PSB, Moskova’daki girişimcilere en fazla finans sağlayan banka oldu.

PSB bankasının basın servisine göre, PSB bu yılın 9 ayı boyunca küçük işletmelere yaklaşık 3.5 milyar ruble kredi verdi. Bu alanda banka piyasada lider pozisyonda yer aldı.

PSB bankasının Başkan Yardımcısı Alexey Anaisov “ Bu yıl girişimcilerin işlerine ortak olarak defalarca PSB’yi seçmelerinden memnunuz. Moskova’daki küçük işletmelerin bizi seçmesiyle birlikte  Moskova Garanti Fon’u bakımından birinci sırada yer aldık. PSB, küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemeyi hedefliyordu. “ dedi.

Basın servisine göre, kredilerin yarısından fazlası toptan ve perakende ticareti yapan işletmelere verildi. Moskova Garanti Fonu tarafından teminat altına alınan krediler, küçük ve orta ölçekli işletmelere verildi.

Moskova Garanti Fon’u nedir?

Küçük ve orta ölçekli Moskova’da bulunan işletmeler için bu fon kurulmuştur.  Fon’un amacı, küçük ve orta işletmelerin  banka kredisi almasını sağlamaktır.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...

Trabzon Rusya’ya ihracatta, bölgesinde birinci oldu

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'den Rusya'ya yapılan ihracatta, bölgesinde birinci oldu. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta yaş meyve sebze, su ürünleri ile fındık ve mamulleri sektörleri...