30 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Putin'den yeni enfeksiyonlara karşı komisyon kurulması talimatı

Putin’den yeni enfeksiyonlara karşı komisyon kurulması talimatı

Rusya Devlet Başkanı Putin’den, yeni enfeksiyonlara karşı komisyon kurulması talimatı geldi.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni enfeksiyonlara karşı bir koruma sistemi oluşturulması için Rusya Güvenlik Konseyi’nin departmanlar arası bir komisyonunu kurulmasına karar verdiğini belirtti. Konu ile ilgili kararname, resmî hukuki bilgi portalında yayınlandı.

Kararnamede yer alan açıklamada “Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi’nin yeni enfeksiyonlara karşı ulusal bir koruma sistemi oluşturulması konusunda bir departmanlar arası komisyon oluşturmaya karar verildi” ifadelerine yer verildi.

Komisyona Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Başkan yardımcısı başkanlık edecek.

Komisyonun görevleri

Yeni komisyon, bulaşıcı hastalıkların yayılmasıyla ilişkili iç ve dış tehditleri ve bunların ortaya çıkma mekanizmalarını inceleyecek. Ayrıca komisyon üyeleri, Rusların yeni bulaşıcı tehditlere karşı koruma düzeyini değerlendirmek, bunlara karşı koymanın bir yolunu bulmak için çalışmalar yapmak, hastalıkların yayılmasını önlemeye yönelik projeleri ve düzenlemeleri değerlendirmekten sorumlu olacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması, beklentinin yüzde 4 olduğunu ancak enflasyon düşürücü faktörlerin  baskın olacağını bildirdi.Merkez Bankası Başkanı, Rusya'daki...

Sberbank’ın ruble dolar kuru tahmini

Sberbank, bu yıl ortalama yıllık ruble döviz kuru tahminini, önceki dolar başına 70-71 rubleden, dolar başına 71-73 rubleye düşürdü.