28 Ekim 2020
Ana Sayfa Spor Spartak Moskova'ya korona cezası

Spartak Moskova’ya korona cezası

Spartak Moskova takımına, Zenit ile karşılaştığı maçta, taraftarlarınınsosyal mesafeyi dikkate almamaları nedeniyle para cezası verildi.

Moskova Tushinsky mahkemesi,  Spartak Moskova- Zenit St. Petersburg karşılaşmasındaki Spartak Moskova taraftarının sosyal mesafe önlemlerini çiğnedikleri için Spartak Moskova futbol kulübüne  300 bin ruble tutarında ceza verildi.  

Rusya Premier Ligi’nin 10.turunun karşılaşması 3 Ekim’de Moskova’da oynandı. Maça toplamda 17 bin 150 seyirci katıldı.

Fazla seyirci alındı

Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi’nin  (Rospotrebnadzor) verilerine göre ise maça 20bin 700’den fazla seyirci katıldı.

Cezanın nedeni maske ve sosyal mesafe ihlali

Cezanın verilmesindeki ana neden ise  taraftarlar maske ve eldiven rejimine uymayıp, sosyal mesafeleri  dinlemeksizin maçı seyretmesi, bu ihlaller sonucunda Spartak Moskova kulübü para cezasına çarptırıldı.

Mahkeme Pazartesi günü  Tushinsky’de gerçekleştirildi. Yargıç Oksana Matukhno, Spartak Moskova’nın 300 bin ruble tutarında ceza almasına karar verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...