25 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Rus vatandaşlığı almak kolaylaştı

Rus vatandaşlığı almak kolaylaştı

Rus vatandaşlığı almak ile ilgili prosedürlerin 12 Ekim itibarıyla kolaylaştırıldığı, çocuğu Rus olan yabancıların, Rus pasaportu alabilecekleri açıklandı.

Rus vatandaşlığı almanın prosedürü 12 Ekim itibari ile kolaylaştı. Çocuğu Rus vatandaşı olan yabancıların, daha kolay bir şekilde  Rus pasaportuna sahip olabileceği belirtildi. 

Yapılan yeni düzenlemeye göre, Rus pasaportu almak isteyenlerin Rusya’da ikamet süresine uyma şartına gerek kalmadı. Çocuğunun, 18 yaşını doldurmuş ve Rus pasaportuna sahip olduğu yabancılar ve anadili Rusça olan yabancılar için Rus pasaportu almak kolaylaştı.

Rus pasaportu, Rusya

12 Ekim’den itibaren , Rus pasaportuna sahip olmak isteyen yabancılar, zorunlu bir şekilde parmak izi kaydı yaptırmak zorundalar.  Bu önlemin, Rusya’nın güvenliğini artırmak ve terör eylemlerine karışabilecek kişilerin daha önceden kolayca bulunmasını amacıyla alındığı açıklandı.

Daha önce, 23 Eylül’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,  Rusya’da bulunan yabancı ve vatansızların durumuna ilişkin yeni yasanın yürürlüğe girilmesini 15 Aralık’a kadar uzatmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.