22 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rus hükümetinden, elektronik kitaplara şok indirim

Rus hükümetinden, elektronik kitaplara şok indirim

Rus hükümetinden elektronik ve sesli ve kitaplara şok indirim geldi. Hükümet bu traz kitaplardaki KDV oranını, yarı yarıya indirmeye karar verdi.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin’in, Başbakan yardımcılarıyla yaptığı toplantıda, hükümetin elektronik ve sesli kitaplardaki katma değer vergisini yarı yarıya indirmeye karar  verdiklerini açıkladı.  

Başbakan Mişustin “KDV düşürmenin, bir yandan sektörü destekleyeceğini ve diğer yandan elektronik kitap okuyucuları ve dinleyicileri için daha erişe bilinir hale geleceğini umuyorum“ dedi.

Rusya Başbakanı Mişustin

Başbakan ayrıca, son zamanlardaki elektronik kitap ve kitap dinlemenin yaygın olduğuna işaret etti.

Mişustin “ Rusya her zaman en çok kitap okuyan ülkelerden biri olmuştur. Özellikle bu alanda daha popüler hale gelen yeni formatları ( pdf, e-kitap gibi ) dikkate alacağız.” dedi.

2019’dan itibaren elektronik ve sesli kitaplarda KDV yüzde 20’idi. Daha öncesinde ise bu oran yüzde 18’di.

EN ÇOK OKUNANLAR

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası geldi. “Vektor” merkezi müdürü Rinat Maksyutov, birkaç yıl içinde daha büyük bir salgın olacağını öne sürdü.

Rusya’da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırıldı

Gemaleya Ulusal Araştırma Merkezi, Rusya'da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırdı. İlaçların aşıya alternatif olmadığı açıklandı.Rusya Federasyonu...

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı. Enfekte olan doktorlar, 6 milyar 803 milyon ruble sigorta ödemesi aldı. Rusya...

Rus aşısının dünya pazarı hacmi, 100 milyar dolar

Devlet Başkanı Putin Rus aşısının dünya pazarındaki hacmi 100 milyar dolar olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı. Putin, hükümetin sıkı karantina resjimi uygulama niyetinin...