31 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Öğrenci yurdunda korona karantinası

Öğrenci yurdunda korona karantinası

Moskova’da bir öğrenci yurdunda korona karantinası uygulama kararı alındı. Öğrencilerin iki hafta tecrit edileceği açıklandı.

Moskova’daki Schepkin Tiyatro Yüksek Okulunun yurdu, koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı.

Üniversite Rektörü Boris Lyubimov’un Interfax’a verdiği demeçte, Schepkin Tiyatro Yüksek Okulunun yurdu, koronavirüs nedeniyle iki hafta karantinada olacak.

Lyubimov “ Yurdumuz koronavirüs nedeniyle iki hafta boyunca karantinada olacak. Umarım bu durum 2 haftayı aşmaz. Rospotrebnadzor’un  belirttiği gibi,  koronavirüse yaklanan öğrenci sayısı belli bir rakamı geçiyorsa, yurt karantinaya kapatılmaktadır.” Dedi.

Rektör, Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (Rospotrebnadzor)  kararını doğru bulduğunu açıkladı.

Öğrencilerin masraflarını üniversite karşılayacak

Lyubimov’un açıklamasında “  Yurttaki herkese yiyecek ve içecek getirilecek. Masraflar üniversite tarafından karşılanacak. Ayrıca, öğrenciler karantina süresi boyunca eğitimlerine online bir şekilde devam edecek. “ belirtti.

Rektör daha önce kendisinin de koronavirüse yakalandığını ve 11 gün karantinada kaldığını söylerken, “ bu durum çok zor ama ne yapabilirsiniz ki ?” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya 50 bin sokak lambası

Yıl sonuna kadar Moskova’da 50 bin adet daha akıllı sokak lambası kurulacağı açıklandı.Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr...

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.