30 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova Belediyesi’den bar ve gece kulübü açıklaması

Moskova Belediyesi’den bar ve gece kulübü açıklaması

Moskova Belediyesi’nden bar ve gece kulübü açıklaması geldi. Kentte, şimdilik barlar ve gece kulüplerinin kapatılmasının düşünülmediği belirtildi.

Moskova Ticaret ve Hizmet Departmanı Başkanı Aleksey Nemeryuk, başkentte, şimdilik barlar ve gece kulüplerinin kapatmayı düşünmediklerini açıkladı.

Nemeryuk, “Rossiya 24” televizyon kanalında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Bugüne kadar gece kulüpleri ve barların kapatılması konuşulmadı. Şu an daha çok koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını önlemeye azami ölçüde nasıl yardımcı olacağımızdan bahsediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Nemeryuk, gıda dışı mağazaların da faaliyete devam edeceğini sözlerine ekledi.

Moskova’da başkent sakinlerinin sağlığını, yeni tip koronavirüs enfeksiyonu durumunun kötüleşmesini korumak için tasarlanmış bir dizi önlem getirildi. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlara evde kalmaları tavsiye edildi. Aynı tavsiye kronik hastalıkları olan kişiler için de yapıldı. Başkentte aynı zamanda 28 Ekim’e kadar uzaktan çalışma başlatıldı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması, beklentinin yüzde 4 olduğunu ancak enflasyon düşürücü faktörlerin  baskın olacağını bildirdi.Merkez Bankası Başkanı, Rusya'daki...

Sberbank’ın ruble dolar kuru tahmini

Sberbank, bu yıl ortalama yıllık ruble döviz kuru tahminini, önceki dolar başına 70-71 rubleden, dolar başına 71-73 rubleye düşürdü.