30 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Sobyanin'den 'Kısıtlamalarda belirleyicilik' açıklaması geldi

Sobyanin’den ‘Kısıtlamalarda belirleyicilik’ açıklaması geldi

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’den kısıtlamarda belirleyicilik açıklaması geldi. Başkan Sobyanin, gelecek haftaki pandemi değerlerinin kısıtlamalar konusunda belirleyici olacağını belirtti.

Rusya’nın Başkenti Moskova’nın Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, önümüzdeki hafta açıklanacak koronavirüs verilerinin, kısıtlamalar konusunda belirleyici olacağını ifade etti.

“İşyeri kapatmak istemiyoruz”

Sobyanin, Moskova yönetiminin ekonomi açısından hiçbir yeri kapatmak istemediğini, bunun son adım ve son çare olacağını belirtti.

Sobyanin ancak Moskova’da bir sonraki haftanın belirleyici olacağını belirterek açıklamalarında “İstihdamı, maaşı ve şehir kalkınmasını korumamız gerekiyor. Çünkü bu insanların sosyal, psikolojik sağlığını doğrudan etkiliyor. Aynı zamanda insanların refahını da etkiliyor. Bu nedenle ekonomik açıdan hiçbir yeri kapatmak istemiyoruz. Bu atılabilecek en son adım olacak” ifadelerine yer verdi. Sobyanin, halk sağlığının en önde geldiğini belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması, beklentinin yüzde 4 olduğunu ancak enflasyon düşürücü faktörlerin  baskın olacağını bildirdi.Merkez Bankası Başkanı, Rusya'daki...

Sberbank’ın ruble dolar kuru tahmini

Sberbank, bu yıl ortalama yıllık ruble döviz kuru tahminini, önceki dolar başına 70-71 rubleden, dolar başına 71-73 rubleye düşürdü.