26 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da ulaştırma ve taşımacılığa pandemi desteği

Rusya’da ulaştırma ve taşımacılığa pandemi desteği

Rusya’da ulaştırma ve taşımacılığa, 200 milyar ruble pandemi desteği verildiği açıklandı.

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov, koronavirüs salgını sırasında yaşanan zorluklar nedeniyle ulaşım ve taşımacılık kurumlarına toplam 200 milyar ruble destek tahsis edildiğini belirtti.

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov

“Sektör ağır darbe aldı”

Belousov bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Bu yıl koronavirüsün yayılması nedeniyle tüm dünya ve ülkemiz ciddi kısıtlamalarla karşı karşıya kaldı. En ağır darbelerden birini taşımacılık ve ulaşım sektörü aldı” dedi.

Destek hangi  birimlere verildi?

Taşımacılık kompleksinin organizasyonlarına, toplamda yaklaşık 200 milyar ruble tutarında destek tedbirleri sağlandığını belirten Belousov “Sektörel tedbirler çerçevesinde Havayolları, havalimanları, nakliye ve nehir taşıyıcıları, şehir dışı demiryolu şirketleri destek gördü” ifadelerini kullandı.

Belousov, devlet desteğinin çalışanları elde tutmaya ve sektörün potansiyelini korumaya yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ülkenin bir ucundan, diğer ucuna 5 yıl sonra direkt uçuşlar

Beş yıl sonra ülkenin bir ucundan diğer ucuna,  Khabarovsk ile St.Petersburg arasında direkt uçuşlar yeniden başladı.Khabarovsk Hava Limanı’dan...

Putin’in Avrupa’dan füzeleri çekme şartı

Rusya Devlet Başkanı Vlamidir Putin, ülkesinin Avrupa'dan  "9M729" füzeleri çekme şartını 'NATO'nun, INF kapsamında yasaklanan silahları Avrupa'da konuşlandırmaması yönünde adım atması' olarak açıkladı.

Lavrov’un Atina’dan verdiği Türkiye mesajı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Atina’dan Türkiye mesajı verdi. Lavrov, Rusya’nın Türkiye ile işbirliğine devam edeceğini belirtti.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov,...

Krasnodar maçına Türk hakem

Şampiyonlar Ligi Krasnodar- Chelsea maçına Türk hakem Ali Palabıyık atandı. palabıyık, yarın Rusya'daki maçı yönetecek.Rus...