25 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya'da, artan tahıl tahıl hasadı, ihracata yöneltti

Rusya’da, artan tahıl tahıl hasadı, ihracata yöneltti

Başbakanı Mişustin “Rusya’da, artan tahıl tahıl hasadı, bizi ihracata yöneltti. Gçen yıldan 126 milyon ton fazla hasadımız oldu. Bu oran ihracatımızı arttıracak” açıklamasını yaptı.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin, yerel tarım sanayisinin devletten aldığı destek ile, geçen yıldan 126 milyon ton fazla tahıl hasadı yaptığını açıkladı.

Rusya Başbakanı Mişustin

“Tahıl ihracatı artacak”

Başbakan, tahıl üretiminin temel ihracat konumlarından biri olduğunu belirterek “Halihazırda geçen yıl aynı tarihte olduğundan daha fazla tahıl harmanlandı. Bu en sonki verilere göre 126 milyon tondan fazla tahıl. Bu sadece kendi ihtiyaçlarımızı karşılamamıza değil, aynı zamanda ihracatı da artırmamıza olanak sağlıyor” diye konuştu.

Başbakan ayrıca açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Bu sonuç devlet desteği ile oldu”

“Bu tür sonuçlar, küçük girişimcilere bağışlar, yeni tarım makinelerinin satın alınması ve bir dizi diğer gerekli önlemler dahil olmak üzere devletten tarımsal-sanayi kompleksimizin desteği sayesinde mümkün oldu. Bu yıl, tarımın kalkınması için devlet programı çerçevesinde kendilerine yaklaşık 280 milyar ruble tahsis edildi. Tarımsal üreticilere destek vermeye devam edeceğiz.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.