28 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Trust Bankasının genel müdürü gözaltına alındı

Trust Bankasının genel müdürü gözaltına alındı

Rusya merkezli Trust bankasının genel müdürü dolandırıcılıktan  gözaltına alındı. Genel müdürün, eski ortağını 900 milyon ruble dolandırdığı gerekçesiyle gözaltına alındığı ifade edildi.

Trust Bankasının Genel  Müdürü Mikhail Khabarov’un dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındığı açıklandı. Khabarov’un eski ortağını dolandırdığı iddia edildi.

Rusya Soruşturma Komitesi  sorguladı

Trust bankasının üst düzey yönetici Vladimir Slaschev’in avukatı, RIA Novosti’ye, konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada genel müdür Mikhail Khabarov, eski ortağını dolandırdığı gerekçesiyle, Rusya Soruşturma Komitesi tarafından sorgulanıp gözaltına alındığı belirtildi.

Suç duyurusu eski ortağından geldi

Khabarov’u gözaltına götüren süreç, eski ortağının suç duyurusu ile başladı.İddiaya göre, Khabarov eski iş ortağını Bogatikov’u 900 milyon ruble dolandırdı. Bogatikov, daha sonra böylece ilgili makama elindeki belge ile suç duyurusunda bulundu. Bogatikov “Khabarov’un ve bir grup insan, beni dolandırdı. Dolandırdıkları miktar ise 900 milyon ruble civarındadır.” şeklinde ifade verdi.  

Bankanın avukatı ise, Bogatikov’un suçlamasını “delili yok” olarak değerlendirdi. Avukat, Bogatikov’un sunduğu belgelerin gerçeği yansıtmadığını söyleyip genel müdürleri Khabarov’u savundu.

Bankadan Khabarov ailesine destek

Bankanın basın servisinin RIA Novosti’ye olayı  korkunç bir durum olarak değerlendirdi. Ayrıca, Khabarov ve ailesine destek verecekleri açıkladı. Khabarov, Mayıs 2019 yılında  Trust bankasına CEO olarak atandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Erdoğan ile Putin telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon ile görüştü. İki lider başta Suriye olmak üzere, bölgesel meseleler...

Milletvekilinden okullar için korona önerisi

Devlet Duması Milletvekilinden okullar için korona önerisi geldi.  Vlasov, okul tatilinin 1 ay uzatılması önerisinde bulundu.Devlet Duması’nın ve...

Rusya Türkiye’ye mağlup etti

Kadın Futbol Avrupa Şampiyonası eleme maçından Rusya, Türkiye'yi 4-2 mağlup etti.Rusya, Moskova'da konuk ettiği Türkiye Kadın A Milli...

Rusya’da iflas prosedürü gündeme alındı

Rusya’da, Ekonomik Kalkınma  Bakanı Reşetnikov, ifla prosedürünün yeniden gündeme alınması gerektiğini dile getirdi.Bakan Reşetnikov toplumdaki “İflas ettiyse çaldı” anlayışının doğru olmadığını belirtti....