29 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Rusya'da iflas başvuruları iki misli arttı

Rusya’da iflas başvuruları iki misli arttı

Rusya’da iflas başvuruları iki misli artarak 37 bin oldu. Başvuruların 8 yıldan beri artarak sürdüğü açıklandı.

Rusya Federal Vergi Servisi, 37 bin Rus şirketinin iflas başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

Rusya Federal Vergi Servisi İflas İşlemlerinin Sağlanması İçin Stratejik Yönetim Yönleri Bölümü Başkanı Oleg Stepanov, şu anda yaklaşık 37 bin Rus tüzel kişinin iflas prosedüründe olduğunu belirtti.

Stepanov konu hakkında yaptığı açıklamada “Son raporlama tarihi itibarıyla yaklaşık 37 bin tüzel kişi iflas prosedüründe. Bu çok mu az mı? Bu tabii ki çok. Son zamanlarda sayılarının ikiye katlandığı ve azaldığı tek bir yıl olmadığı unutulmamalıdır” dedi.

Pandemi kaynaklı değil

Stepanov yaptığı açıklamada “Tüm bunlar sekiz yıldır devam ettiğinden bu büyüme hiçbir şekilde bir pandemiden kaynaklanmıyor. Ancak tam da iflas mevzuatının öncelikle prosedürlere bir tasfiye yönelimi verilmesine ve ikinci olarak, borçların geri ödenmesi için değil, alacaklılara hiçbir ödeme yapılmadan ondan kurtulmak için iflas prosedürlerinin kullanılmasına izin veren eksikliklerinden kaynaklanıyor” ifadelerine yer verdi.

Bu yıl 6 bin 500 iflas başvurusu

Stepanov aynı zamanda 2020’de 6 bin 500’den fazla kuruluşun iflas başvurusunda bulunduğunu belirterek “Yıl başından bu yana 6 ​​bin 500 iflas dilekçesi verilirken, ilk çeyrekte 4 bin adet verildi. İflas davalarında Federal Vergi Servisinin ana başvuru sahibi olmadığını hatırlatmakta fayda var” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...