29 Ekim 2020
Ana Sayfa Spor Rusya- Türkiye maçının biletleri satışa çıktı

Rusya- Türkiye maçının biletleri satışa çıktı

Rusya ile Türkiye arasında oynanacak, UEFA Ulusal Ligi futbol karşılaşması biletleri satışa çıktı. UEFA maçın seyircili oynanmasına yüzde 30 kapasite şartıyla izin verdi.

UEFA, Rusy’nın Türkiye ile oynayacağı maça seyirci alınmasına izin verdi. Bunun üzerine karşılaşmanın biletleri satışa çıktı.

Bilet fiyatları ne kadar?

Moskova VTB Arena Dinamo Stadı’nda 11 Ekim  Pazar günü gerçekleştirilecek karşılaşma için biletler satışa çıktı. Bilet fiyatları 1000 ruble ile 4000 ruble arasında olacak.

Stada ne kadar seyirci alınacak?

Avrupa futbolunun patronu UEFA, maça seyirci alınmasına izin verdi. Ancak bu izin bir şarta bağlandı. Pandemi nedeniyle stad tam kapasite ile dolmayacak. Karşılaşmaya stadın kapasitesinin sadece yüzde 30’u kadar seyirci alınacak.

Perşembe günü Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Ekim ayından itibaren UEFA altındaki maçlara toplam stadyum kapasitesinin yüzde 30’unun maçlara gelebileceğini duyurdu. Daha sonra Rusya Futbol Federasyonu, Moskova’da düzenlenecek olan İsveç (8 Ekim), Türkiye (11 Ekim) ve Macaristan (14 Ekim) maçlarının kısmen dolu tribünlerle oynanacağını doğruladı. 

Karşılaşma için bilet almak isteyen futbolseverler şu linki tıklayarak bilet alabilirler.

https://msk.kassir.ru/sport/vtb-arena-tsentralnyiy-stadion-dinamo/liga-natsiy-uefa-202021-rossiya-turtsiya_2020-10-11

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye’nin masada yer almasını istedi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye'nin masada yer almasını gerektiğini açıkladı.Rusya Devlet Başkanı Putin "Azerbaycan ile...

Genç Rus ailelerin gelir durumu

Rusya’da genç ailelerin üçte ikisinin gelir durumunun, yalnızca yiyicek ve giyecek almaya yettiği iddia edildi.Federal Devlet İstatistik Servisi’nin...

Sigorta şirketlerinin 9 aylık bilançosu

Rusya’da sigorta şirketlerinin 9 aylık bilançosu açıklandı. Şirketlerin 2020 ocak – eylül dönemi karları, geçen yılın dokuz ayına göre yüzde 26 arttı.

Ruble’nin değer kaybetme sebepleri

Rusya para birimi ruble döviz kuru karşısında değer kaybetti. Rus rublesi dolar karşısında yüzde 1,1, avro karşısında ise yüzde 1,3 geriledi.