29 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova'da ölü yakma sayısı arttı

Moskova’da ölü yakma sayısı arttı

Koronavirüs nedeniyle can kayıpları, Moskova’da ölü yakma sayısını arttırdı. Pandemi döneminde başkentte ölü yakma oranı, üçte bir oranından fazla artış gösterdi.

Başkent Devlet Mezarlık şirketi “Ritual”  Başkanı Artyom Yekimov , koronavirüs salgını sırasında Moskova’da cenaze yakma sayısının üçte birden fazla arttığını söyledi .

Ölü yakma oranı yüzde 72 oldu

Yekimov, normal bir durumda, kremasyonların toplam cenaze sayısının yüzde 53-54’ünü oluşturduğunu, geri kalanının toprağa gömüldüğünü belirtti. Şimdi ise oranlar değişti ve ölü yakma yüzde 70-72’ye yükseldi.

Ölü yakma Rospotrebnadzor’un geçici tavsiyesi

Yekimov, koronavirüsten ölüm durumunda Devlet mezarlık şirketi  “Ritual” çalışanlarının çoğunlukla ölü yakma teklifinde bulunduğunu, ancak ısrar etmediğini açıkladı. Bu norm, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Koruma (Rospotrebnadzor)’un geçici tavsiyelerine de dahil edildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...