21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Rusya'dan Türkiye’ye dahil 23 ülkeye uçuş izini verildi

Rusya’dan Türkiye’ye dahil 23 ülkeye uçuş izini verildi

Rus havayolu firmaları, aralarında Türkiye dahil 23 ülkeye düzenli uçuş izini aldı.

Rusya Federal Havacılık Kurumu, Rus havayolu firmalarının Türkiye dahil 23 ülkeye düzenli uçuş izni aldığını açıkladı. Uçuş izini verilen ülkeler arasında, uçuş kapılarının açık olduğu Türkiye gibi ülkelerin bulunduğu ifade edildi.

Rusya Federal Havacılık Kurumu temsilcisi “Uçuş izinleri, bu ülkelerle uçuşların başladığı anlamına gelmiyor” şeklinde açıklama yaptı.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya Federal Havacılık Kurumu’nun uçuşları yeniden başlaması konusunda yabancı yetkililerle görüştüğünü bildirmişti.

Uçuş kapılarının açık olduğu ülkeler

Türkiye, Belarus, Büyük Britanya, Mısır, Kazakistan, Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tanzanya’ya,  Rusya daha önce sınırlarını açmıştı.

Uçuş kapılarının kapalı olduğu ülkeler

Azerbaycan, Almanya, Yunanistan, İsrail, Ermenistan, İspanya, İtalya, Kıbrıs, Çin, Malta, Hollanda, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Çekya ve Özebekistan’a uçuş izni alındı.

Ayrıca, charter uçuşlar için; Avusturya, Bulgaristan, Macaristan, İspanya, Fransa ve Küba’dan uçuş izni alındı.

Uçuşlar ne zaman kapandı ?

Rusya, koronavirüsün yayılmasıyla birlikte Mart ayı sonunda  düzenli ve charter uçuşlarını kapattı. Daha sonra ise Rusya kısıtlamaları, kademeli olarak  kaldırılmaya   başladı. Rusya’da Türkiye’ye ve Türkiye’den Rusya’ya uçuşlar yapılıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus sporcu, Galatasaray’a transfer oldu

Rus sporcu Tatiana Kosheleva, Galatasaray'a transfer oldu.Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, eski oyuncularından Tatiana Kosheleva'yı yeniden kadrosuna...

RUSYA’DAKİ BEYAZ YAKALI TÜRKLER 4. BÖLÜM | Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin

Rusya'daki Beyaz Yakalı Türkler 4. Bölümünde Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin ile Rusya'daki yaşantısını konuştuk.

Moskova’da yarın mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji uzmanlarının bildirdiğine göre Moskova'da yarın, mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor.RIAMO’nun meteorologlarının bildirdiğine göre 2020’nin sonbahar sezonundaki ilk...

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor. Teslimat hizmetleri veren Yandex.Eda ve  Delivery Club’u kontrol edecek.Moskova...