28 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da hava kirliliği ne kadar azaldı

Moskova’da hava kirliliği ne kadar azaldı

Moskova Doğa Yönetimi ve Çevre Koruma Departmanı Başkanı Anton Kulbachevsky Moskova’daki hava kirliliği,  2015 yılından bu yana yüzde 30 azaldı” şeklinde açıklama yaptı.

Anton Kulbachevsky’nin Tüm Rusya Halk Sağlığı Formu’nda yaptığı açıklamada “ 2015 yılından bu yana başkent Moskova’da  kirli hava azaldı. Tam olarak 2015 yılından bu yana  yüzde 30 azalma söz konusudur” dedi.

 Anton Kulbachevsky, Moskova’da  kısıtlamaların  getirilmesinin sadece insalara yaramadığını,aynı zamanda şehrin ekolojisine olumlu bir etkisi olduğunu belirtti.

Havayı en çok kirleten iki unsur  

Kulbachevsky’ye göre, Moskova’da son 10 yılda havayı kirleten en önemli iki unsur, nitrojen dioksit ve karbon monoksit.  Kulbachevsky, son 10 yılda nitrojen dioksitin 1.3 kat ve karbon monoksit ise 2.3 kat düştüğünü açıkladı.  Departman Başkanı,  hedefinin nitrojen dioksit ve karbon monoksit miktarını  istikrarlı bir şekilde düşürmek olduğunu açıkladı.    

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’nın Türkiye’den ‘Suriye isteği’

Rusya’nın Türkiye’den, Suriye isteği oldu. Rusya, Türkiye'yi Suriye'deki teröristlerin ortadan kaldırılmasına yardım etmeye çağırdı.Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nin...

Rusya eski başkan adayı Kovid-19’a yakalandı

Rusya eski başkan adayı gazeteci Kseniya Sobçak, Kovid-19’a yakalandı. Sobçak'ın koku alma duyusunu kaybettiği bildirildi.Moskova 24 TV kanalının...

Vergi artışının bütçeye getirisi açıklandı

Plehanov Rusya Ekonomi Üniversitesi uzmanlarına göre, vergi artışının bütçeye getirisi 2.6 tirlyon ruble olacak. Yeni vergiler 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Moskova Metrosu’ndaki yolcu sayısı

Moskova Metrosu'ndaki yolcu sayısı, bir haftada yüzde 18 azaldı. Yolcu sayısı günlük 5.3 milyondan az oldu.Moskova Yönetimi Ulaştırma...