21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova Belediye’sinden ‘Kartlı Çıkış İzni’ açıklaması

Moskova Belediye’sinden ‘Kartlı Çıkış İzni’ açıklaması

Moskova Belediyesi’nden, pandeminin yoğun dönemindeki gibi ‘‘Kartlı Çıkış İzni’ açıklaması geldi.  Yapılan açıklamada, böyle bir uygulamanın gündemde olmadığı ifade edildi.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Yefimov, yeni bir “ kartlı çıkış izni” uygulamasın gündemde olmadığını açıkladı.

Başkan Yardımcısı Vladimir Yefimov’un  Rusya 24 TV kanalıyla yaptığı röportajda, Moskova’da koronavirüs vakalarının artmasından dolayı, ilkbaharda olduğu gibi  ‘Kartlı Çıkış İzni’  uygulamasına geçmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtti.

“Böyle bir karar almak istemiyoruz”

Yefimov, konu ile ilgili soruya “Şu anda böyle bir şeye ihtiyaç duymuyoruz ve böyle bir kararı da almak istemiyoruz.” yanıtını verdi.

“Tedbirlere uyulursa, katı kısıtlama olmaz”

Başkan Yardımcısı Yefimov “ Şu andaki kısıtlamalar oldukça olağandır.  Daha katı şartlar getirmemiz şu an ki insanların gerekli önlemleri nasıl aldığına bağlıdır. Biz bu katı kısıtlamaları getirmek istemiyoruz ancak bu bize bağlı değil. Vatandaşlar gerekli önlemlerini alırsa bizde bu  ‘Kartlı Çıkış İzni’  kısıtlamalarını yeniden getirmeyiz. Ayrıca, biz bu kısıtlamaların getirdiği ekonomik sorunların ne kadar yıkıcı olduğunu da biliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı, söz konusu uygulamaya geçilip geçilmeyeceğine vaka sayılarına göre karar vereceklerinin altını çizdi.

Koronavirüsün hızlıca yayılması nedeniyle Moskova’da  ‘Kartlı Çıkış İzni’ 15 Nisan’dan 9 Haziran’a kadar geçerliydi.

Son verilere göre, Moskova’da 307bin 477 Kovid-19 vakası kaydedildi. Geçtiğimiz gün içerisinde 3 bin 537 kişide koronavirüs tespit edildi. Başkentte, hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 370’e ulaşırken, 253 bin 944 hasta iyileşti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...

Trabzon Rusya’ya ihracatta, bölgesinde birinci oldu

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'den Rusya'ya yapılan ihracatta, bölgesinde birinci oldu. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta yaş meyve sebze, su ürünleri ile fındık ve mamulleri sektörleri...