23 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Aliyev: Ermenistan, Rusya’yı savaşa çekmeye çalışıyor

Aliyev: Ermenistan, Rusya’yı savaşa çekmeye çalışıyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev “Ermenistan, Rusya’yı savaşa çekmeye çalışıyor” şeklinde açıklama yaptı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırarak Rusya’yı savaşa çekmeye çalıştığını belirterek, “Türkiye uluslararası camiada güçlü bir konuma sahip. Karabağ’daki çözüm sürecinde yer almalıdır.” dedi.

İlerleyiş sürüyor

Aliyev, TRT Haber’e verdiği mülakatta, Azerbaycan ordusunun Karabağ’da başarıyla ilerlediğini söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev

“Rusya taraf tutmuyor”

Aliyev “Rusya, Karabağ’a ilişkin sorumlu ve büyük ülke gibi tavır gösteriyor.  Rusya’dan olumlu mesajlar geliyor ve herhangi bir taraf tutmaları söz konusu değil. Halbuki Ermenistan’ın buna yönelik bir umudu var. Ermenistan, Azerbaycan topraklarına saldırarak Rusya’yı savaşa çekmeye çalışıyor. Bunu başaramayacaklar.” dedi.

“Ermeniler, kara propaganda yapıyor”

Aliyev, Azerbaycan’a karşı kara propaganda yürütüldüğünün altını çizerek, “Ermeni lobisi daima bize karşı hareket ediyor. Onlara delil vermelerini, ispat etmelerini söylüyoruz. Macron da beni iki defa telefonla aradı. Ona bana delil vermesini söyledim. ‘Bizde istihbarat bilgisi var’ diyor. Bize vermelerini söyledim ama vermedi çünkü böyle bir bilgi yok. Olamaz. Bizde de uzun süredir Dağlık Karabağ’da PKK’lı teröristlerin yetiştirildiği, buraya getirildiği yönünde bilgiler var. Bu teröristler bugün de oradalar.” değerlendirmesinde bulundu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...