31 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da AVM ziyaretçileri azaldı

Moskova’da AVM ziyaretçileri azaldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da Alış Veriş Merkezleri (AVM) ziyaretçileri, geçen yıla oranla,yüzde 25 oranında azaldı.

Moskova Ekonomi Politikası ve Şehir Geliştirme Dairesi Başkanı Kirill Purtov, evden çalışmaya başlandığından dolayı Moskova’daki alışveriş merkezlerini ziyaret etme  oranın 2019 yılına kıyasla yüzde 25 azaldığını açıkladı.

Purtov, “ Koronavirüs salgının kısıtlamalarının ardından, alışveriş merkezilerini ziyaret etme oranı  büyük ölçüde azaldı. Geçen yıla kıyasla bu oran yüzde 25 azaldı.” Dedi.

Mağazadan değil, internetten alışveriş

Purtov’a göre, bu düşüşün en önemli sebebi insanların artık mağazalardan alışveriş yapmak yerine, online mağazalardan alışveriş yapmak istemesidir. 

Daire Başkanı, depolardaki boşluk oranının çok düşük olduğunu ve bu yılın üçüncü çeyreğinin  sonunda boşluk oranının 2.2’ye ulaştığını bildirdi.  

Aralık ayında artış bekleniyor

Danışmanlık Şirketi Cushman & Wakefield’ın uzmanlarının RIA Nedvizhimost’a verdiği demeçte,  Aralık ayında alışveriş merkezlerine ziyaret etme oranın artmasını bekliyor.  Ayrıca şirket uzmanları, alışveriş merkezlerindeki mağaza boşluk  oranın  yüzde 8’den  yüzde 10 ila 13 arasında olmasını bekliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya 50 bin sokak lambası

Yıl sonuna kadar Moskova’da 50 bin adet daha akıllı sokak lambası kurulacağı açıklandı.Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr...

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.