28 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Uzmanına göre, Kovid-19’un gidişatı neye bağlı?

Uzmanına göre, Kovid-19’un gidişatı neye bağlı?

Doktor Myasnikov “Kişilerde Kovid- 19’un gidişatı genetik özellikler ve doğuştan yatkınlığa bağlıdır” açıklamasını yaptı.

Doktor Aleksandr Myasnikov, hastalarda koronavirüs enfeksiyonunun seyrinin büyük ölçüde genetik özelliklere ve doğuştan yatkınlığa bağlı olduğunu belirtti.

Myasnikov Telegram kanalında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Hem AIDS’e bile yakalanmayan, hem de özellikle yaygın viral enfeksiyonlara karşı savunmasız olan insanlar olduğunu biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Genç hastaların ölüm nedeni

Doktor, genç hastaların tam da bu tür gen mutasyonları nedeniyle öldüğünü belirterek “Koronavirüs zamanla virülansını kaybeder ve gelecekte yaygın bir akut solunum yolu hastalığına dejenere olabilir” dedi.

Rusya’da Mayıs ayından bu yana ilk kez 4 Ekim’de Kovid-19 günlük vaka sayısı on bini aştı. Ülkede toplamda 1 milyondan fazla koronavirüs vakası tespit edilirken, yaklaşık 21 bin hasta öldü, 979 bini iyileşti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya eski başkan adayı Kovid-19’a yakalandı

Rusya eski başkan adayı gazeteci Kseniya Sobçak, Kovid-19’a yakalandı. Sobçak'ın koku alma duyusunu kaybettiği bildirildi.Moskova 24 TV kanalının...

Vergi artışının bütçeye getirisi açıklandı

Plehanov Rusya Ekonomi Üniversitesi uzmanlarına göre, vergi artışının bütçeye getirisi 2.6 tirlyon ruble olacak. Yeni vergiler 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Moskova Metrosu’ndaki yolcu sayısı

Moskova Metrosu'ndaki yolcu sayısı, bir haftada yüzde 18 azaldı. Yolcu sayısı günlük 5.3 milyondan az oldu.Moskova Yönetimi Ulaştırma...

Ufa’dan yurt dışı seferleri başladı

Rusya'da, Ufa'dan yurt dışı seferleri başladı. Ufa Havalima'nında uluslararası uçuşlar 27 Ekim'de başlamış oldu.Federal Hava Taşımaclığı...