31 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Yardım kuruluşlarına, gelir ve gider raporu verme zorunluluğu geldi

Yardım kuruluşlarına, gelir ve gider raporu verme zorunluluğu geldi

Adalet Bakanlığı’nın yeni kararnamesine göre, kar amacı gütmeyen yardım kuruluşlarına, gelir ve gider raporu verme zorunluluğu getirildi.

Rusya Federasyonu Adalet Bakanlığı’nın kararnamesine göre, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar artık toplanan bağışlar hakkında rapor vermek zorunda kalacak.

Rapor internetten yayınlanacak

Kararnamede yer alan açıklamada “Hayırsever bağışları toplayan kar amacı gütmeyen kuruluşların, Rusya Federasyonu Adalet Bakanlığı internet sitesinde ve kuruluşun internet sitesinde bir rapor yayınlamakla yükümlüdür” ifadelerine yer verildi.

Karanemaye göre, özellikle kar amacı gütmeyen kuruluşların raporun, kuruluşun tam adını, adresini ve ana kayıt numarasını içermesi gerekiyor.  Ayrıca ödeme toplama yeri ve toplanan fonların tahsilat tarihinin de belirtilmesi zorunlu hale geldi.

Bağışların nereye harcandığı açıklanacak

Kararname ile ilgili açıklamada “Kar amacı gütmeyen kuruluşun ayrıca toplanan bağışların nasıl harcanacağına dair bilgi vermesi gerekecek. Kar amacı gütmeyen kuruluş tarafından program yönetmeliğine veya hayırsever bağışların toplandığı diğer kanuna göre kullanıldığında, bu gereksinimleri karşılayan bir rapor yayınlanacak” denildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.

Rusya Premier Ligi

Rusya Premier Ligi konusunda en kapsamlı bilgiyi burada bulabilirsiniz.Rusya Premier Ligi 1992 yılında kuruldu.  Rusya Premier Ligi’nde...