23 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Federasyon Konseyi’nden ağır karantina açıklaması

Federasyon Konseyi’nden ağır karantina açıklaması

Rusya Federasyon Konseyi’nden ağır karantina açıklaması geldi. Açıklamada, ülkede ağır karantina uygulanmasının yeniden hayata geçirilmeyeceği belirtildi.

Federasyon Konseyi’nin Sosyal Komitesi Başkan Yardımcısı Valeriy Ryazanskiy, Rusya’da genel karantina rejiminin yeniden uygulanmayacağını belirtti.

“Artık deneyimliyiz”

Ryazanskiy konu hakkında yaptığı açıklamada “Tıbbın olanakları artık farklı.Yeni koronavirüs enfeksiyonunun teşhisi ve tedavisinde artık deneyimimiz var” ifadelerine yer verdi.

Yaşlılar için alınan önlemler sürecek

Ryazanskiy, bununla birlikte yaşlı insanlar için izolasyon rejiminden kaçınılmasının pek mümkün olmadığını belirterek “Vatandaşların geri kalanı için kurallar daha yumuşak olacak. Yaşlıların bağışıklığı gençlere göre zayıf ve bu yüzden pandemide özellikle dikkatle korunmaları gerekiyor” diye konuştu.

Önlemlere uyulmasını istedi

Güvenlik önlemlerine uyum için daha katı ceza ve uygulamalara dikkat çeken Ryazanskiy “Örneğin benim bindiğim dolmuşta sadece 2-3 kişi maskeliydi” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...